У проекті можуть взяти участь студенти бакалаврату за такими напрямками:

• прикладна лінгвістика;
  • журналістика, зв’язки з громадськістю, мультимедіа;
  • географія;
  • історія;
  • історія мистецтв;
  • лінгвістика;
  • лінгвістика та міжнародні зв’язки;
  • лінгвістика, література, культура;
  • філософія.
  • Мова викладання: англійська чи португальська.

До уваги молодих вчених!

Оголошується черговий щорічний конкурс на XV Cтипендіальну програму в 2017/2018 навчальному році для молодих науковців з України, Білорусі, Молдови, Росії, а також країн Середньої Азії та Кавказу. Стипендіальна програма призначена для наукового стажування в польських університетах молодих науковців, які проводять дослідження у наступних галузях: історія, міжнародні стосунки, політологія, журналістика, соціологія, етнологія, культурознавство, суспільна психологія, адміністрація та менеджмент, право.

I. КАНДИДАТИ 1. Стипендіальна програма Уряду Польщі для молодих науковців розпочалась у 2003 році. 2017/2018 навчальний рік буде XV роком реалізації Програми. 2. Перевага надаватиметься кандидатурам, які зможуть представити свої певні наукові досягнення та/або підтвердити активну суспільну діяльність для розвитку громадського суспільства у своїй країні. Ці досягнення повинні бути запорукою використання у власних країнах у різних галузях наукового життя та суспільної діяльності знань та спеціалізації, здобутих стипендіатами у Польщі. 3. Стипендії призначаються для реалізації індивідуального наукового стажування. 4. Кожний з прийнятих кандидатів може отримати стипендію лише на визначений період одноразово, без можливості її продовження на наступний рік. 5. Навчання триває протягом 9 місяців плюс можливий 1 додатковий місяць стипендії у липні 2018 р. (до 31 липня), тобто загалом 10 місяців, у разі, якщо з пропозицією про її продовження виступить координатор програми у згоді з науковим керівником. Це буде можливим лише у випадку виконання стипендіатом всіх наукових умов стипендії, у тому числі захисту дипломної праці принаймні на оцінку 4 та участі у наукових програмах, які в цей час відбуватимуться. Реалізація програми для осіб, які достатньо володіють польською мовою, розпочнеться 1 вересня 2017 р. з додаткового Підготовчого курсу у Варшавському університеті, який буде охоплювати загальні лекції та додатковий курс польської мови. У випадку стипендіатів, які не володіють або погано володіють польською мовою, реалізація Програми розпочнеться 1 серпня 2017 р. з додаткового інтенсивного мовного курсу. У такому разі стипендія може тривати загалом 12 місяців. Реалізація стипендії (навчання) вже у призначених навчальних закладах почнеться з 1 жовтня 2017 р. і закінчиться 30 червня 2018р. 6. Стипендіатам програми будуть видані візи у відповідних консульствах Республіки Польща в Україні до 31 липня 2018 р. 7. Розмір щомісячної стипендії складає 1350 злотих. Витрати на проживання, харчування та страховий поліс стипендіати покривають самостійно. 8. Заяви разом з комплектом документів потрібно привезти особисто або надіслати поштою на адресу Посольства Республіки Польща в Україні (01901 Київ, вул. Ярославів Вал, 12) з позначкою: „Стипендія для молодих науковців”, а також надіслати електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.до 1 березня 2017 р. та Центр східноєвропейських студій Варшавського університету (Studium Europy Wschodniej UW) щороку надає 25 стипендій для навчання на дворічній магістерській програмі «Східноєвропейські студії». Фокус програми — вивчення історії та політики всього посткомуністичного простору, також деякі курси присвячено соціології, географії, демографії, економіці, історії мистецтва та літератури. Студенти можуть обрати одну із спеціалізацій: Східна Європа,  Центральна Європа, Балкани, Росія, Кавказ, Центральна Азія. Стипендіальна програма покриває вартість навчання в університеті протягом двох років, курси польської мови та однієї із східноєвропейських мов на вибір. Студенти також отримують щомісячну стипендію розміром 1350 злотих. Вимоги:

• диплом магістра чи спеціаліста
  • дослідницький досвід у сфері історії чи політики східноєвропейських країн буде перевагою
  • вік — до 30 років
  • знання польської, англійської та російської мов Документи:
  • аплікаційна форма
  • копія диплому
  • мотиваційний лист польською мовою (до 2 сторінок)
  • резюме англійською мовою
  • список публікацій
  • документи, сертифікати, що підтверджують знання польської мови Заявки приймаються до 15 березня 2017 року.

За детальною інформацією звертатися

в Польський культурно-освітній центр УДПУ (ауд. 113).

Конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2018-2019 роках

Конкурс є відкритим для будь-яких лабораторій чи науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та підприємств обох країн.

До участі у конкурсі приймаються проекти відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки:

1. Комп’ютерні та новітні виробничі технології (лазерні, високоточні, мехатронні, роботизовано, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо);
  2. Енергетичний менеджмент та енергоефективність;
  3. Екологія та управління навколишнім середовищем;
  4. Науки про життя, нові технології, здоров’я та запобігання найрозповсюдженішим хворобам, біотехнології, біоінжиніринг та генетика;
  5. Нові речовини та матеріали;
  6. Соціальні та гуманітарні науки;
  7. Оборонні технології.

Основними критеріями оцінки проектних пропозицій є наукова відповідність, цінність проекту, взаємодоповнюваність дослідницьких груп, перспективність співпраці. Участь у проектах молодих вчених і викладачів вітатиметься.

За детальною інформацією звертатися до відділу наукових досліджень, інновацій та міжнародного співробітництва УДПУ.