Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини – провідний заклад вищої освіти європейського рівня на Черкащині, який забезпечує ринок праці висококваліфікованими та конкурентоздатними фахівцями за широким спектром педагогічних, інженерно-технологічних та економічних спеціальностей.

Університет очолює Безлюдний Олександр Іванович – доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України.

До складу університету входять 11 факультетів та 1 навчально-науковий інститут:

 • факультет фізики, математики та інформатики
 • історичний факультет;
 • факультет дошкільної та спеціальної освіти;
 • факультет іноземних мов;
 • факультет мистецтв;
 • факультет інженерно-педагогічної освіти;
 • факультет: соціальної та психологічної освіти;
 • факультет української філології;
 • факультет фізичного виховання;
 • факультет початкової освіти;
 • природничо-географічний факультет;
 • інститут економіки та бізнес-освіти;

У структурі університету функціонує відокремлений підрозділ – Канівський коледж культури і мистецтв.

Матеріально-технічна база університету включає: 5 навчально-лабораторних корпусів, навчальні майстерні, два комфортабельні студентські гуртожитки, агробіостанцію, бібліотеку з фондом близько 500 тис. примірників, сучасні читальні зали, 3 лінгафонні кабінети, дві студентські їдальні, спортивний комплекс, у всіх корпусах та гуртожитках студенти мають вільний доступ до мережі Інтернет.

Освітній процес в університеті забезпечують 39 кафедр. Науково-педагогічний потенціал університету на сьогодні складає 513 штатних працівників, зокрема, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України, академік Академії будівництва та архітектури,  академік Академії економічних наук України, дійсний член (академік) Міжнародної академії безпеки життєдіяльності, 54 доктори наук та 327 кандидатів наук. У складі науково-педагогічних працівників університету народний артист України, майстри спорту України міжнародного класу, лауреати міжнародних конкурсів та державних премій.

Високий статус нашого університету підтверджується численними здобутками співробітників університету, досягнення яких відзначено почесними званнями «Заслужений працівник освіти України», «Заслужений працівник культури України», «Заслужений майстер народної творчості України», понад 80 відмінників освіти України, близько 60 працівників нагороджено орденами, медалями, нагрудними знаками та іншими державними і відомчими нагородами.

На денній та заочній формах навчання вищу освіту здобувають понад 10000 студентів (за першим (бакалаврським) рівнем – 37 спеціальностей, за другим (магістерським) рівнем вищої освіти – 37 спеціальностей). Університет надає освітні послуги іноземним громадянам за акредитованими спеціальностями, здійснює підготовку громадян України до вступу у заклади вищої освіти.

Організація освітнього процесу здійснюється на засадах Європейської кредитно-трансферної накопичувальної системи (ЄКТС), активно впроваджується дистанційне навчання. Студенти мають можливість пройти військову підготовку на базі Одеської військової академії і Сумського державного університету та отримати первинне офіцерське звання.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини має значний досвід інклюзивного навчання. З метою соціальної та освітньої інтеграції студентської молоді з інвалідністю діє Центр соціальної та освітньої інтеграції «Без бар’єрів».

Практична підготовка фахівців залежно від спеціальності реалізується у державних та приватних закладах освіти різних типів, закладах соціальної сфери, оздоровчих таборах («Молода Гвардія», «Артек – Буковель» та ін.), виробничих підприємствах в регіоні та закордоном тощо.

Науково-дослідна та міжнародна діяльність.

В університеті створена потужна наукова інфраструктура, яка включає: 3 науково-дослідні центри подвійного підпорядкування (НАПН НАН та МОН України), 3 міжнародні культурно-освітні центри, 16 регіональних науково-методичних центрів, 25 науково-дослідних лабораторій, 13 наукових шкіл. В університеті видаються 6 збірників та наукових журналів, що входять до переліку фахових видань України та наукометричного каталогу GoogleScholar; діють аспірантура і докторантура; дві спеціалізовані вчені ради. Науковці університету активно займаються патентно-ліцензійною діяльністю.

Щороку студентська молодь УДПУ здобуває перемоги на міжнародних та всеукраїнських наукових конкурсах, олімпіадах, турнірах.

Нині університет є базовим навчальним закладом для проведення ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад зі спеціальностей «Трудове навчання та технології», «Фізика» та «Соціальна робота», ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання).

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини підтримує широкі міжнародні зв’язки із закордонними закладами освіти, науки та культури всього світу. Сьогодні діє 57 угод про співпрацю із установами Польщі, Франції, США, Канади, Німеччини, Білорусі, Туреччини, Італії, Португалії, Іспанії, Швеції та ін. В університеті реалізуються проекти академічної мобільності «Mobile+3», «Mobile+2», програма «Erasmus+», а також програми подвійного дипломування, орієнтовані на підтримку ініціатив у галузях освіти, культури та спорту.

Виховна робота. В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини працює більше 70 різних гуртків, клубів за інтересами, студій дозвілля, творчих колективів, 13 з яких мають почесне звання «народний». У 2019 році завойовано 7 Гран-прі, 25 дипломів І ступеня, 15 – ІІ ступеня, 6 дипломів ІІІ ступеня.

Студентські лідери є членами Вченої ради та ректорату, а також членами вчених рад факультетів та інституту.

В університеті створено унікальний у своєму роді Національно-патріотичний табір для студентської молоді «Дія», студентську соціально-психологічна службу, Молодіжний центр «START», Skills Hub для учнівської та студентської молоді, Центр новітніх освітніх технологій «USPU Ecosystem».

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини є осередком розвитку спорту та спортивно-масової роботи в місті та регіоні, при спортивному клубі функціонує близько 20 оздоровчих секцій. До послуг студентів спортивні та тренажерні зали, кваліфіковані тренери.

Збірні команди університету беруть участь у всіх змаганнях університету, міста, області, України, успішно виступають та перемагають на чемпіонатах України, Європи та світу. Лише за останній рік студенти та викладачі вибороли 37 золотих, 16 срібних, 21 бронзову нагороди; встановили 3 рекорди України.

Нагороди та рейтингові показники.

Кілька років поспіль Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини є лідером вступної кампанії серед закладів вищої освіти Черкащини та стабільно входить у першу сотню найкращих закладів вищої освіти.

За результатами Рейтингу закладів вищої освіти України «ТОП-200 Україна» у 2019 році університет займає 110 місце.

За даними наукометричної бази даних SCOPUS УДПУ імені Павла Тичини посідає 116 місце.

У рейтингу Ranking Web of Universities від Webometrics, що визначає місце ВНЗ відповідно до ступеня представлення його діяльності в Інтернет-просторі, у 2020 року УДПУ займає 91 місце (серед 315 серед українських ВНЗ).’

У рейтингу Top Universities in Ukraine 2020 Ukrainian University Ranking у 2020 році університет посідає 22 місце серед 171 українського ЗВО.

На міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти – 2019», «Освіта та кар’єра – 2019», «WorldEdu» УДПУ імені Павла Тичини отримав Гран-прі у номінації «Інклюзивна освіта: рівні права – рівні можливості», а також почесне звання «Лідер вищої освіти»; гран-прі Лідер наукової та науково-технічної діяльності, золоту медаль у номінації «STEM-навчання як освітній ресурс ХХІ століття».

Університет гарантує якісну освіту, навчання, стажування та практику за кордоном, активне студентське життя та комфортні умови.

Наш випускник є конкурентоспроможним на ринку професій.

Запрошуємо до сучасного, мобільного та успішного університету, навчатись у якому престижно і цікаво.

Адреса:

вул. Садова, 2, м. Умань, Черкаська обл., 20300, Україна;

тел./факс (04744): 3-45-82

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

http://udpu.edu.ua