Вступна кампанія 2015 року до вищих навчальних закладів проходитиме за процедурою, визначеною Законом «Про вищу освіту».

Конкурсний бал абітурієнта буде формуватися з результатів зовнішнього незалежного оцінювання, результатів творчих чи фізичних випробувань (якщо вони передбачені правилами прийому до ВНЗ) та балу атестату. Додаткові бали абітурієнт зможе отримати за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук а також за довузівську підготовку (інженерно-технологічні та природничо-математичні напрями).

До кожної зі складових конкурсного балу – результатів ЗНО, творчих та фізичних випробувань та балів шкільного атестату – у ВНЗ будуть застосовувати вагові коефіцієнти. Дані коефіцієнти вказують, який з компонентів конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного ВНЗ (сума вагових коефіцієнтів завжди має дорівнювати одиниці).

Сертифікат ЗНО діє тільки в рік вступу. Випускники минулих років мають реєструватися та складати ЗНО у 2015 році, якщо бажають продовжити свою освіту.

ЗНО з української мови і літератури та математики буде двох рівнів складності: базового та поглибленого.

У 2015 році випускники шкіл складуть об’єднаний тест з української мови і літератури, результати якого будуть враховані, як державна підсумкова атестація з цього предмета, а також як зовнішнє незалежне оцінювання, у разі бажання випускника продовжити навчання у вищому навчальному закладі. Результати ДПА визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Складання ДПА у формі ЗНО відбудеться 24 квітня.

У 2015 році змінилося оцінювання результатів ЗНО (метод Ангоффа).

Після завершення тестування з кожного предмета збирається група експертів (спеціальна експертна комісія), яка, аналізуючи завдання тесту, визначає (оцінює) вірогідність правильної відповіді на кожне завдання мінімально підготовленого абітурієнта. Експертні оцінки усереднюються, а ці середні значення використовуються для визначення порогу «склав/не склав» або так званого «порогового бала».

Далі відбувається стандартна процедура переведення тестових балів у оцінки за шкалою 100–200 балів. При цьому точкою відліку на шкалі буде не «0» тестових балів, а значення «порогового балу». Таким чином, результати абітурієнтів, які подолали «поріг», займуть відповідне місце на рейтинговій шкалі в діапазоні від 100 до 200 балів. У результаті навіть абітурієнти, які матимуть рейтинговий результат 100,5 балів, не кажучи вже про тих, чий результат становитиме 123,5 бала, отримають можливість брати участь у конкурсному випробуванні під час вступу на навчання до вищого навчального закладу України.

Єдиний тест з української мови і літератури буде проведений у визначених пунктах тестування. Як зазначалось, тест з української мови і літератури у 2015 році матиме два варіанти складності: базового та поглибленого рівнів. Рівень складності тесту визначать вищі навчальні заклади. Сертифікаційна робота базового рівня з української мови і літератури включає 58 завдань, на виконання яких буде відведено 150 хвилин. До тесту поглибленого рівня буде включено 74 завдання, 58 з яких матимуть базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання роботи поглибленого рівня учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин.

  • Терміни реєстрації ЗНО : з 5 січня по 20 лютого 2015 року.

Прийом заяв та документів у паперовій або електронній формі від вступників у 2015 році розпочинається 10 липня і завершується о 12.00 1 серпня.

Під час подання заяви про участь у конкурсному відборі вступник зазначає у кожній заяві пріоритетність цієї заяви по відношенню до інших поданих ним заяв, при цьому «1» означає найвищу пріоритетність (показник, виражений цифрами від одного до 15 який вступник особисто присвоює своїм заявам, де «1» є показником найбільшої пріоритетності заяви. Даний показник не може бути зміненим протягом вступної кампанії).

Вступник може подати заяву (заяви) в паперовій або в електронній формі не більше ніж до п'яти вищих навчальних закладів України та не більше ніж на три напрями підготовки (на три спеціальності) у кожному з них. Заяви, подані на певний напрям підготовки (спеціальність) до одного вищого навчального закладу за різними формами навчання, вважаються фактом подання однієї заяви.

Абітурієнт 2015 року під час реєстрації для складання зовнішнього незалежного оцінювання, обираючи для себе пріоритетні напрями підготовки у ВНЗ, має врахувати, що навчальні заклади матимуть право визначати перелік сертифікатів ЗНО (3-4 предмети), рівні складності (базовий, поглиблений), встановлювати вагові коефіцієнти, піднімати нижній поріг результатів ЗНО.

Перед початком реєстрації радимо абітурієнтам:

  • Зателефонувати до приймальної комісії навчального закладу щодо вступної кампанії 2015, або переглянути інформацію на сайті ВНЗ;
  • Завітати до обраного ВНЗ на день відкритих дверей;
  • Проходити довузівську підготовку при університетах;
  • Пройти діагностичне тестування на визначення майбутньої професії, аби не помилитися у виборі напряму підготовки при вступі;
  • Вірно розставити свої пріоритети при виборі напрямів підготовки та навчальних закладів, адже коригування в процесі вступної кампанії не проводитиметься.



Пресцентр УДПУ