1 грудня 2010 року в актовій залі корпусу № 3 Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся вечір пам’яті відомої української письменниці, автора численних поезій, повістей, історичних романів-бестселерів «Людолови» та «В степу безкраїм за Уралом» Зінаїди Тулуб.

Літературно-музична композиція, підготовлена зусиллями кафедри української літератури й українознавства за підтримки деканату факультету української філології, стала яскравою кульмінацією ряду заходів, присвячених 120-річчю Зінаїди Тулуб, у числі яких міжрегіональний науково-методичний семінар «Політ фантазії крізь простір і час: життя і творчість Зінаїди Тулуб», радіопередача та тематичний номер факультетського науково-художнього часопису «Боговиця».

Особливою окрасою дійства стали поезії Зінаїди Тулуб, продекламовані студентами факультету української філології і підготовлені завідувачем кафедри української літератури й українознавства професором Н.П. Сивачук та викладачами цієї ж кафедри, а також романси на слова З.Тулуб, покладені на музику викладачем кафедри української літератури й українознавства заслуженим працівником культури України В.В. Семенчуком, україномовні переклади поезій мисткині, підготовлені університетським літературним об’єднанням імені Миколи Бажана

Органічно вплелися в художню канву дійства виступи знаних творчих колективів, переможців міжнародних та всеукраїнських конкурсів – вокального тріо «Гонта» та хореографічного ансамблю «Візаві».