Пошук продуктивних шляхів формування комунікативної компетентності особистості у різних закладах освіти є надзвичайно актуальним в лінгводидактиці. Прикладом поєднання теоретичних і прикладних досліджень в галузі методики навчання української мови є щорічний науково-методичний семінар, що проводить науково-методичний центр «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти». Модератором зібрання виступили доктор педагогічних наук, професор Лідія Мамчур та кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Кучеренко.

До участі в семінарі долучилися вихователі дошкільних закладів освіти, вчителі початкових класів, вчителі-словесники, викладачі вищих навчальних закладів м. Умані, Уманського, Тальнівського, Христинівського, Жашківського, Маньківського, Звенигородського, Кам’янського районів Черкаської області, Піщанського району Вінницької області та викладачів вищих навчальних закладів Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Тернопільської, Кіровоградської областей. Учасниками семінару стали і представники Росії.

У рамках роботи семінару обговорено змістовий і процесуальний аспект мовного навчання в умовах взаємопов’язаної системи освіти – ДНЗ, початкова школа, основна і старша школа, вищий навчальний заклад.

У ґрунтовних виступах доктора педагогічних наук, професора Лідії Мамчур, доктора педагогічних наук, професора Валентини Коваль, кандидата педагогічних наук, професора Наталії Сивачук, кандидата педагогічних наук, доцент Тамари Торчинської окреслено важливі напрями мовного навчання у середній та вищій школах.

Інна Новосьолова (ДНЗ № 18, м. Умань) зосередила увагу слухачів на процесі розвитку комунікативних навичок у дітей дошкільного віку через «Подорожі до джерела живої думки (за В.О. Сухомлинським)».

Приємною подією став виступ Любові Нерубайської, Заслуженого учителя України (Тальнівський НВК «Загальноосвітня школа-гімназія»), в якому вчитель-методист поділилася досвідом формування креативної компетентності на уроках української мови.

Родзинкою семінару був майстер-клас «Гуманність мислення і мовлення – основа майбутнього», який провела вчитель-методист Вікторія Штангей (загальноосвітня школа І−ІІІ ступенів с. Мошурів Тальнівського району Черкаської області).