На базі мистецько-педагогічному факультеті УДПУ відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Збереження та розвиток українського народного танцю», організований та проведений кафедрою хореографії та художньої культури. У семінарі взяли участь представники із восьми областей України, серед яких: Черкаська, Одеська, Вінницька, Чернігівська, Хмельницька, Харківська, Київська, Кіровоградська.

Слід відзначити, що проведення подібних заходів мистецького спрямування стало вже гарною традицією в університеті. Їх мотивація - докорінно вивчити проблеми мистецького навчання, обмінюватися творчим досвідом з єдиною метою вдосконалення сучасної мистецької освіти.

Під час роботи мистецького форуму були висвітлені та обговорені такі основні проблеми: український народний танець як засіб розвитку творчої індивідуальності майбутнього вчителя хореографії; українська національна хореографічна культура як засіб формування творчого потенціалу майбутнього вчителя танцю; український народний танець у системі хореографічної освіти; виховні аспекти формування особистості засобами українського народного танцю та інші.

У рамках семінару було проведено ряд майстер-класів викладачами кафедри хореографії та художньої культури. Майстер-клас із українського народного танцю провів народний артист України, професор, академік, викладач кафедри хореографії та художньої культури, декан хореографічного мистецтва Харківської академії культури, художній керівник і головний балетмейстер Великого Слобожанського ансамблю пісні і танцю Борис Колногузенко. Решту майстер-класів провели визнані знавці танцю УДПУ імені Павла Тичини : із класичного танцю - кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури, художній керівник народного аматорського ансамблю сучасного танцю «Візаві» Людмила Андрощук; із народно-сценічного танцю - викладач кафедри хореографії та художньої культури, художній керівник народного аматорського ансамблю народного танцю «Яворина» Сергій Куценко; з історико-побутового танцю - викладач кафедри хореографії та художньої культури Анастасія Криворотенко; із ритміки та хореографії - викладач кафедри хореографії та художньої культури Ольга Бикова. Із дисципліни «Грим» майстер-клас провела викладач кафедри хореографії та художньої культури Ірина Грошовик.

Наступним кроком на шляху розвитку хореографічного мистецтва, запланованого кафедрою хореографії та художньої культури, буде Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні стратегії розвитку хореографічної освіти», котра пройде в УДПУ 23 травня цього року і на яку організатори запрошують всіх бажаючих.