В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Просоціальна особистість у гендерному вимірі: теоретико-методологічні та прикладні аспекти».

Співорганізаторами конференції виступили Інститут проблем виховання НАПН України, Національна рада жінок України, Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Рівненський державний гуманітарний університет, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Наукова проблематика конференції:

1. Гендерна освіта як соціальна, психологічна та педагогічна проблема.
  2. Інноваційні форми роботи освітян і фахівців соціально-психологічної сфери в умовах воєнного часу.
  3. Інклюзивне навчання юнаків і юнок в умовах цифрового освітнього простору.
  4. Просоціальна особистість в умовах євроінтеграційного поступу України.
  5. Волонтерський рух: історія, сьогодення, перспективи розвитку.
  6. Ініціативність жіночих організацій світу в реаліях ХХІ століття: пошуки, перспективи

Із вітальним словом виступив Володимир Миколайко, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Модератори заходу: Оксана Кравченко, докторка педагогічних наук, професорка, декан факультету соціальної та психологічної освіти УДПУ імені Павла Тичини та Тетяна Тарасова, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України.

Детальніше на сайті

Загалом у роботі конференції взяли участь понад 100 учасників, з них студентів – 22.

Під час конференції обговорювалися питання з проблематики гендеру в контексті соціалізації особистості; соціально-психологічної підтримки жінок в умовах війни, яка зумовлює найвищу форму насилля над людством; інтеграції феміністичної перспективи у підготовку майбутніх фахівців; ролі громадських організацій щодо захисту прав і свобод українських жінок; соціальної роботи з вразливими категоріями громадян на рівні громади в умовах війни (гендерний підхід); міжпоколінних та гендерних аспектів процесів цифровізації усіх сфер суспільного життя тощо.

Конференція надихнула учасників на подальші науково-дослідні та практикоорієгтовані ініціативи!