Можливо, тільки зараз, коли тривають бойові дії на Сході України за дотримання миру і цілісності держави, ми усвідомлюємо, що День незалежності – це наше головне свято. З самого ранку велелюддя уманчан у центрі. У святкових рядах – представники Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Серед виставкової експозиції картин - чимало робіт студентів та викладачів УДПУ.

Майже всі учасники святкового дійства у вишиванках. Їх парад – це щось неймовірне! Кожен намагався доторкнутися до тла нашої святині - жовто-блакитного прапора, котрий пронесли урочистою ходою до пам’ятника Великого Кобзаря. Учасники ходи виконували Гімн України, скандували патріотичні гасла. Україна – понад усе! Корзини квітів (в основному кольорів національної символіки) лягли до підніжжя пам’ятнику Тараса Шевченка. Наш національний геній завжди надихає, піднімає патріотичний дух. Слова нашого Пророка є дороговказом: «Борітеся — поборете. Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»