4 червня в місті пройшли урочистості з нагоди передачі Умані символів естафети «ЧЕРКАЩИНА. ВІХИ ІСТОРІЇ», присвяченої 60-річчю утворення Черкаської області.

Святкування розпочалося ще зранку – в міському парку була розгорнута виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Тобі, Черкащино». Для зацікавлених відвідувачів діяли майстер-класи, які проводили викладачі, навчальні майстри і студенти УДПУ – Наталія Дубова, Лілія Крутченко, Валентина Харитонова, Віталій Потапкін, Ольга Музика, Володимир Лопушан, Олена Побірченко, Анатолій Король, Євдокія Баданюк, Тетяна Гудзенко, Олена Нестеренко та Іван Многодєтний.

А в другій половині дня делегація університету на чолі з ректором Наталією Побірченко взяла участь в урочистій церемонії передачі обласної естафети, що відбувалася в міському Будинку культури. Церемонія відбувалася за участі високих гостей: заступника голови Черкаської ОДА Тетяни Прітченко, керівників Христинівського району, які привезли до Умані символи естафети – рушник єдності та Книгу слави. Її приймали представники Умані на чолі з міським головою Юрієм Бодровим, а серед них – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри української літератури та народознавства УДПУ, відома майстриня народної вишивки Наталія Мамчур. Саме вона є автором-розробником узору, характерного для нашого краю, що буде вишитий нею на ювілейному рушнику єдності.

Святковий настрій присутніх підтримали своїми виступами творчі колективи університету, що брали участь у культурно-мистецькому заході: народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві» (керівник – Людмила Андрощук), народний ансамбль народного танцю «Яворина» (керівник – Сергій Куценко), вокальне чоловіче тріо «Гонта» (керівник – Купчик Валентин).