Регіональний конкурс з українознавства відбувся на базі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання і науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю». У ньому взяли участь учні 8-11 класів середніх навчальних закладів усіх типів.

На важливості проведення пошуково-дослідницької роботи з українознавства в такий нелегкий для нашої країни час наголосила у вступному слові кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, керівник науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» Наталія Сивачук. Усіх учасників та гостей привітали учасники творчої студії «Театр Слова» (керівник – старший викладач Інна Снігур) та народний аматорський колектив «Софія» (керівник – Заслужений працівник культури України Василь Семенчук). Координатор конкурсу з українознавства кандидат педагогічних наук, доцент Валентина Гончарук ознайомила присутніх із порядком роботи конкурсу та зазначила, що всі учасники мають гарну нагоду презентувати результати своїх наукових досліджень. Оцінювало виступи учасників компетентне журі, котре відзначило наукову новизну таких виступів: «Календарно-обрядові пісні історичної Уманщини (на матеріалах науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю», «Гумор і сатира в народних оповіданнях с. Косенівка», «Традиції українського бісероплетіння». Цікавими виявилися учнівські наукові розвідки про весільний обряд покривання, про фольклориста й краєзнавця із с. Косенівка Т.Фіялка та про літописця «Розстріляного відродження» Ю.Лавріненка .

Серед учнів 11 класів переможцями конкурсу стали: І місце - учениця 11 класу Косенівського навчально-виховного комплексу Софія Колесник; ІІ місце - учениця 11-А класу Уманської міської гімназії Марія Денисюк та учениця 11 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені О.С. Пушкіна Анастасія Січкар.

Серед учнів 8-9 класів переможцями конкурсу стали:І місце - учениця 8-А класу Уманської загальноосвітньої школи № 9 Олена Музика та учениця 9-В класу Уманської міської гімназії Катерина Денисюк; ІІ місце учениця 8 класу Косенівського навчально-виховного комплексу Вікторія Бучак та учениця 9-В класу Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 – колегіум» Анастасія Мельник, учениця 9 класу Ліщинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської районної ради Черкаської області Софія Сабадин.

Учасники регіонального конкурсу мали гарну нагоду виготовити своїми руками ангеликів у межах благодійного проекту «З Україною у серці творимо дива» (проводила учитель української мови і світової літератури Легедзинської ЗОШ І–ІІІ ст. Ольга Собкович).

Учні отримали відзнаки та сертифікати на підтвердження участі в конкурсі з українознавства, а також цінні подарунки – книги Наталії Сивачук.