У читальному залі №2 наукової бібліотеки відбувся майстер-клас із виготовлення витинанок «Мистецтво – крок з природи в безкінечність». Усі присутні з цікавістю слухали розповідь викладача кафедри образотворчого мистецтва Олени Семенової про історію виникнення витинанок, прийоми їх вирізання та про те, де вони знаходять застосування у наш час. На практиці кожен зміг випробувати свою майстерність із виготовлення паперових візерунків. Витинанка – хороший крок до реалізації своїх творчих бажань, для тих, хто прагне творити красиве.






«У витинанок є свої закономірності, – пояснювала студентам майстриня. – Є стрічкова витинанка. Її, як правило, десь на вікно, на сволок, на полички вішали. Є розеткова витинанка, яку робили як квітку або як зірку. І, до речі, слово витинанка в народі взагалі не побутувало. Всі речі, які творилися, називали за видом. Було, наприклад, «деревце» (весільне, великоднє, до народження дитини). Такі витинанки вирізали до якихось свят і займали вони в хаті завжди почесне місце – між вікнами або на печі. Висіли вони тижнів два-три, а потім їх знімали. Були також витинанки, що висіли весь рік, їх називали лиштвою».






На майстер-класі присутні мали можливість зробити ажурну витинанку власноруч, яка може стати прикрасою як титульної сторони листівки, так і внутрішньої. Активну участь у майстер-класі взяли студенти факультету соціальної та психологічної освіти, а ведучими заходу були студенти факультету української філології Діана Подреза (12 група) та Наталія Юдченко (35 група).

Пресцентр УДПУ