Професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ірина Кривошея під час наукового стажування в Державному архіві в Ольштині разом з працівниками державного архіву, заступницею директора Агнешкою Горайчик, керівником відділу доступу до архівних ресурсів Рафалом Гело та Юлією Баландіною, мала зустріч з директором, архіваріусом і нотаріусом Курії Метрополитальної Архідієцезії Вармінської кс. кан., проф., док. габ. Анджеєм Копічком.

Ксьондз проф. А. Копічко розповів про історію архівного зібрання найстарішого архіву Вармії, який існує з 1243 р. Архів містить справи з часів середньовіччя до сучасності, презентує найцінніші архівалії XIV-XIX століть. Серед них старовинна Біблія, написана на пергаменті, метричні книги XVI ст., книга із записами привілеїв та копій документів на власність в Ольштині та околицях XVI ст., документи, написані й підписані Миколою Коперніком, королівські листи XVI ст. з прекрасно збереженими восковими печатками, книга з ХІХ ст., дотична історії Маріацького госпіталю в Ольштині. Додатковим бонусом візиту до архіву стала можливість побачити виставку листівок із фондів архіву, які були видані з нагоди 500-річчя від дня народження Миколи Коперника.