Традиційно до Дня художника на кафедрі образотворчого мистецтва мистецько-педагогічного факультету УДПУ імені Павла Тичини відбуваєються ціла низка цікавих заходів. Нинішнє святкування не стало виключенням. Посвята першокурсників у художники, вітання, конкурси. Виставка творчих робіт студентів цього разу була гармонійно доповнена персональною виставкою студентки 43 групи Оксани Лавриченко.

Про покликання творити красу, дарувати її людям, бентежачи серця, пробуджуючи найтонші душевні почуття говорили під час урочистої частини святкування говорили заступник декана мистецько-педагогічного факультету, кандидат педагогічних наук Неля Скрипник, завідувач кафедри образотворчого мистецтва та мистецької педагогіки , доцент, кандидат педагогічних наук Ольга Музика, директор ДІАЗ «Стара Умань» Олександр Мельничук, випускник факультету, учитель образотворчого мистецтва уманського НВК №24 Олег Сирота.

Вітаючи своїх молодих колег, виступаючі підкреслювали, що художники – це особливі люди, які дивляться на світ захопленими очима дитини і вміють бачити у звичайних речах прекрасне, а свято художників не випадково приходить прекрасної пори золотої осені, коли спалахують різними відтінками жовто-багряних кольорів крони дерев, коли вражає своєю глибиною синє небо, а лагідність, привітність і скупе тепло сонця сприймається як особливий дар.

Звучали побажання, щоб натхнення було частим гостем, щоб дружили із пензлями і олівцями, щоб фарби на палітрі ніколи не закінчувалися, щоб кожен день був відкриттям прекрасного.

Яскравим подарунком став подарунок від колег - запальна хореографічна композиція “Сонце Іспанії” у виконанні народного аматорського ансамблю сучасного танцю “Візаві” (художній керівник – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Людмила Андрощук).

Конкурс художнього портрету виявив кращих портретистів. Журі визнало переможців: перше місце – Оксана Лавриченко; друге – Юлія Білоус (обидві вони студентки 43 групи); третє місце розділили між собою Стас Бобай (43 група) та Карен Арутюшан і Марія Мусатова із 15 групи. Конкурсантів було нагороджено грошовими преміями та заохочувальними призами.

Такі свята для художників – то лише події життя, саме ж життя живописці – це невидима для інших творча робота, самовдосконалення.

То ж нехай не буде розчарувань на шляху молодих! Хай у стінах рідного вузу талановиті педагоги розвивають обдарування студентів!