В останні дні весняних канікул Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини влаштував справжнє свято для шанувальників хореографічного мистецтва. 28 березня в університеті пройшов ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітнева феєрія – 2015»! Організатором свята виступила кафедра хореографії і художньої культури УДПУ імені Павла Тичини (завідувач – Людмила Андрощук).

Цьогоріч фестиваль набув нового рівня та нових масштабів. У фестивалі-конкурсі взяли участь 49 хореографічних колективів з 9 областей України (Черкаської, Вінницької, Київської, Одеської, Кіровоградської, Хмельницької, Сумської, Миколаївської, Львівської). На конкурс було представлено більше 100 танцювальних номерів.

Високоповажне журі очолив балетмейстер-репетитор народного ансамблю танцю "Черкащанка" Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, завідувач художньо-постановчою частиною КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» Сергій Захарчун. До складу журі також увійшли Жанна Захарчун - викладач мистецьких дисциплін Черкаського національного університету ім.Б. Хмельницького, і Тетяна Савчук - директор Всеукраїнського журналу "Мир детства и чудес" (м.Київ).

Під час нагородження, яке відбулося на майданчику біля головного корпусу УДПУ, майже 1500 тисячі учасників фестивалю разом зі студентами, що навчаються за напрямом підготовки «Хореографія», виконали масштабний флешмоб під пісню «Моя Україна єдина» у виконанні гості фестивалю Каріни Лемешко. Це було грандіозне вражаюче дійство, яке об’єднало талановитих дітей із різних куточків України.

Хореографічні постановки, представлені колективами на конкурс, відзначались високим рівнем виконання, глибиною ідейного задуму, яскравими костюмами. Саме тому журі важко було визначити найкращих учасників, адже більшість із них дійсно достойні найвищої нагороди. Однак три колективи все ж отримали спеціальну відзнаку.

У номінації «Кращий танцівник» перемогу здобув народний художній колектив Ансамбль танцю «Росинка» (м.Київ) за роль дочки у постановці «На калині мене мати колихала».

У номінації «Краща балетмейстерська робота» відзначена постановка «Брат» Студії сучасного та джазового танцю «Mir-a-dance» Одеського міського палацу дитячої та юнацької творчості (керівник - Юлія Волкова).

Гран-Прі конкурсу хореографічного мистецтва «Квітнева феєрія – 2015» заслужено виборов хореографічний колектив м.Умань «Крок вперед» (керівник – Вікторія Глобчак).

Усі хореографічні колективи одержали дипломи лауреата чи переможця фестивалю-конкурсу та символічний подарунок - уквітчану балеринку ручної роботи, що втілює ту велику, наполегливу працю, душу і любов, яку вкладає кожен танцівник і балетмейстер у свої постановки. Організатори дійства дарували учасникам також календар на 2016 рік із відміткою дати, коли відбудеться «Квітнева феєрія-2016».

Приємно відзначити, що значна кількість керівників танцювальних колективів, які були представлені на фестивалі, – це випускники нашого університету.

Цьогорічне свято танцю, радісних емоцій, піднесеного настрою завершилося, визначивши час зустрічі у наступному, 2016 році.

Фоторепортаж про подію можна переглянути у фотогалереї.