У святково прибраній актовій залі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася урочиста академія, приурочена професійному святу науковців – Дню науки.

Уже з вестибюлю було зрозуміло: зібралися представники науки. На це вказували багаточисельні виставки наукової продукції викладачів та студентів університету, сертифікатів учасників міжнародних програм 2015 – 2016 рр., дипломів переможців конкурсів, олімпіад, змагань.

Проведення урочистої академії у ці травневі дні в рамках Фестивалю науки у нашому університеті стало доброю традицією. Нині, коли вся наукова спільнота України проводить Х Всеукраїнський фестиваль науки — справді всенародне свято наукового пошуку та творчих здобутків, в УДПУ День науки святкували досвідчені та молоді науковці, докторанти та аспіранти, студентська молодь. Всі вони раді були бачити на заході почесних гостей: голову Уманської райдержадміністрації Віталія Олійника, заступника Уманського міського голови Ольгу Радченко, заступника голови Уманської районної ради Петра Бабкіна, начальника відділу освіту Уманської райдержадміністрації Бориса Бондаря. Всі вони щиро привітали досвідчених та молодих науковців університету зі святом, побажали подальших творчих здобутків, які, до речі, не залишаються непоміченими.  Гості нагородили науковців університету грамотами райдержадміністрації, міської та районної рад, міського та районного відділів освіти.

Ректор університету, доктор педагогічних наук, професор Олександр Безлюдний, поздоровивши колег зі святом, озвучив першорядні наукові досягнення викладачів та студентів, побажав професорсько-викладацькому складу, співробітникам, аспірантам і студентам міцного здоров’я, невичерпної енергії, натхнення, оптимізму і нових плідних здобутків, завжди підтримувати вогонь незгасимих ідей і помислів в ім’я розквіту науки.

Олександр Іванович вручив атестати доцентів. Кандидат педагогічних наук Інна Лаухіна отримала атестат доцента кафедри теорії та практики іноземних мов, кандидат педагогічних наук Тетяна Махомета — атестат доцента кафедри вищої математики та методики навчання математики,  кандидат технічних наук Олексій Мельник — атестат доцента кафедри професійної освіти та технологій за профілями.

Ректор також виконав почесну місію — вручив представникам професорсько-викладацького колективу нашого університету Почесні грамоти Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за багаторічну плідну працю і вагомий особистий внесок у розвиток національної науки, запровадження сучасних технологій навчання і виховання студентської молоді та з нагоди Дня науки кандидату педагогічних наук, доценту, завідувачу кафедри англійської мови та методики її викладання Аллі Гембарук, доктору педагогічних наук, доценту кафедри практичного мовознавства Ірині Кучеренко, доценту, завідувачу кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Василю Семенчуку, доктору педагогічних наук, професору, завідувачу кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Олександру Кобернику.

Вшановуючи науковців університету, голова профспілкового комітету університету, член Президії обласного комітету працівників освіти і науки України Олександр Осадчий за сумлінну творчу працю, вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти і науки, професійну підготовку студентської молоді, активну діяльність у профспілковому житті університету та з нагоди Дня науки вручив почесні грамоти Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України старшому викладачу кафедри інформатики та інформаційних технологій, голові профбюро факультету фізики, математики та інформатики Оксані Жмуд, доценту кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності, голові профбюро факультету професійної та технологічної освіти Лесі Кравченко, завідувачу кафедри виховних технологій та педагогічної творчості, члену профбюро факультету початкової освіти Вікторії Макарчук.

Олександр Семенович також привітав колективи, які нещодавно удостоїлися почесного звання «Народний аматорський колектив профспілок України» — гітарний дует «Містерія» факультету мистецтв (художній керівник – викладач кафедри інструментального виконавства Анатолій Коваленко), інструментальний дует «Ренесанс» (керівник - Тетяна Радзівіл) та хореографічний колектив «Inspiration» факультету іноземних мов (художній керівник – викладач кафедри хореографії та художньої культури Анастасія Криворотенко).

Вшанування наукових традицій, досягнень вчених університету, студентів та аспірантів, якими заклад пишається і на яких покладає великі надії пройшло у теплій атмосфері. Майже 200 викладачів та студентів за досягнуті значні успіхи були нагороджені відзнаками різних рівнів. Всі вони — заслужена слава вузу.

Ця славна когорта науковців докладає великих зусиль для піднесення рідної альма-матер до рівня закладу європейського рівня. Їх заслуга у тому, що Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини залишається найбільш рейтинговим вищим навчальним закладом Черкащини, став осередком відродження рідної мови, центром наукової діяльності та міжнародних зв’язків