22 вересня наукова громадськість відзначила 180 річницю з дня народження визначного українського вченого Олександра Опанасовича Потебні, чия наукова діяльність відіграла винятково важливу роль у розвитку слов’янської філології та світової науки загалом. Учений відкрив своїми працями з мовознавства, літературознавства, фольклору та етнографії цілу епоху в гуманітарній науці, набагато випередивши свій час. Широка за проблематикою й неповторна за своєрідністю й глибиною розробки наукова спадщина О.О.Потебні є джерелом плідних ідей і наукових концепцій сучасної філології.

Вшановуючи українського науковця, Науково-методичний центр «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти» під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Лідії Мамчур підготував загальноуніверситетську конференцію «ОЛЕКСАНДР ПОТЕБНЯ: МОВОЗНАВЕЦЬ, ЕТНОГРАФ, ЛІНГВОДИДАКТ».

Лідія Іванівна привітала учасників конференції та виступила з доповіддю за темою конференції, у якій зробила акцент на тому, що Олександр Потебня завжди відчував свою належність до народу, серед якого жив, виявляв внутрішній протест проти його гноблення, проти утиску української мови. Співчуваючи свої безправній нації, Олександр Опанасович Потебня додержував засади: визнання права розвитку кожної мови. «Будь-яка мова, нехай і гноблена й переслідувана, за сприятливих умов може досягти високого рівня розвитку»,– стверджував учений.

Студенти університету презентували наукові повідомлення про видатного українського вченого. Так, студентка факультету іноземної філології Марина Вербовська (науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Кучеренко) представила біографічні відомості Олександра Потебні, а студентка факультету початкової освіти Наталія Кавалер (науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Кучеренко) виступила із дослідженням «Внесок Олександра Опанасовича Потебні у розвиток сучасного мовознавства». Студентка факультету української філології Альона Мандзюк (науковий керівник: доктор філ. наук, професор Оксана Зелінська) підготувала дослідження на тему: «Наукові засади вчення О.Потебні про мову».

З доповіддю «Репрезентація фольклористичних ідей у науковому доробку О.Потебні» виступила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Інна Терешко. Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії початкового навчання Ганна Волошина ознайомила учасників конференції із своїм дослідженням на тему: «Ідеї порівняльного аналізу української і російської мов О.Потебні у сучасній початковій школі», а доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та методики її навчання Оксана Зелінська говорила про роль спадщини О.Потебні для сучасної науки.

Надзвичайного емоційного піднесення та урочистості конференції надав виступ фольклорного колективу «Софія».