«Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну!» (Андрей Шептицький)

Україна упродовж 2015 року на державному рівні урочисто вшановує пам’ять митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. Перебуваючи на митрополичому престолі, Шептицький рятував не тільки душі, а й життя багатьох людей, які зазнавали переслідувань з боку тоталітарних режимів. Як член Галицького сейму, Палати панів у Відні він відстоював право українців на самостійність, наголошував на потребі збільшення українських середніх шкіл і заснування Українського університету.

Учасники студентського наукового гуртка (керівник: завідувач кафедри історії України, доцент Марія Рогожа) провели посвяту-вшанування пам’яті митрополита: «Андрей Шептицький: великий незнаний». Вони підготували інформацію про душпастирську, культурно-просвітню, наукову, політичну діяльність митрополита. Під час заходу прозвучала інформація про засновані та підтримувані владикою духовні семінарії, академію, монастирі, періодичні видання, товариства опіки над молоддю, дитячий сиротинець, культурно-просвітні заклади. Виступи супроводжувалися відеофрагментами та мультимедійними презентаціями.

Сергій Гливенко провів для учасників посвяти-вшанування захопливу онлайн-екскурсію «Шляхами владики», під час якої надав інформацію про міста і країни, які відвідав Андрей Шептицький та показав пам’ятки, що пов’язані з перебуванням владики у тому чи іншому місті. Розпочалася екскурсія з села Прилбичі на Львівщині та родинної усипальниці Шептицьких, включала в себе маршрути до Кракова, Відня, Мюнхену, Києва, Петербургу, поїздки до Бельгії, Голландії, Великобританії, Канади, США, Бразилії, Аргентини, Італії, Австрії, де владика відстоював права українців та інтереси України. Завершилася екскурсія собором Св. Юра та пам’ятником Андрею Шептицькому, відкритому у Львові в липні 2015 р.

Не оминули учасники заходу і тем переслідування митрополита окупаційними владами, його позицію під час Першої та Другої світових воєн, порятунок євреїв у часи війни, взаємини з ОУН і УПА.

Декан історичного факультету, професор Тетяна Кузнець подякувала за роботу та участь у посвяті-вшануванні і вручила студентам пам’ятні сертифікати.

На завершення посвяти-вшанування прозвучав духовний гімн України «Молитва за Україну» (слова – Олександра Кониського, музика – Миколи Лисенка).

Пресцентр УДПУ