Відбувся IV етнографічний фестиваль «Ярмарок мистецтв у «Старій Умані» у рамках ювілейних заходів з нагоди відзначення 10-річчя Державного історико-архітектурного заповідника та 400-річчя першої згадки про Умань. Серед найактивніших організаторів та учасників — представники нашого університету.

Програма фестивалю була насиченою.

Відбулося урочисте відкриття виставок уманських митців Віктора Лісаченка (живопис) та Олександра Шевчука (скульптура), польського фотохудожника П. Костусяка «В сільській хаті і в палаці».

Організовувались виставка-продаж авторських робіт та виробів народного мистецтва. Всі охочі могли придбати авторські роботи, опанувати основами народних ремесел, а головне отримали естетичну насолоду від спілкування з майстрами, гостями фестивалю.

Як завжди притягальними для гостей фестивалю були майстер-класи за участю представників УДПУ — «Українська вишивка» (майстри Аліна Дзісь, Тетяна Пономаренко, Інна Мусіч), «Канзаши» (Анастасія Столбова), «Лялька-мотанка» (Олена Побірченко), «Макраме» (Ярослава Сердюк, Анна Горшкова, Анна Калиндрузь), «Об’ємне різьблення» (Віталій Потапкін), «Арттерапія» (Тамара Швець, Владислава Швець, Альвіна Полушина),

Вражаючою яскравими талантами була концертна програма за участю учнівських та студентських мистецьких колективів (дитяча школа мистецтв, Уманське обласне музичне училище імені Порфирія Демуцького), фольклорних колективів Уманщини («Дзвін» із с. Косенівка, «Слобідчанка» із с. Вільшана Слобідка, «Калинонька» із с. Краснопілка, «Юрківчанка» із с Юрківка), а також гостей із Київщини (колектив «Апельсин» київського дитячого мистецького центру).

Творчі колективи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, які відкривали концертну програму, задали тон святковому й запальному настрою.

Наш університет не даремно пишається фольклорним ансамблем «Софія», який є неодноразовим лауреатом обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів пісенної творчості. Солістки Анастасія Шинкарук, Анна Загорійчук, Анастасія Мельник, Альона Король, Тетяна Хлівна виконали українські народні пісні в обробці художнього керівника колективу, заслуженого працівника культури України Василя Семенчука.

Тепло привітав учасників фестивалю й наш фольклорний ансамбль «Лелія» у складі Вікторії Хоменко, Оксани Моравської, Анни Середи, Марини Король, Тетяни Онуфрієнко (художній керівник, солістка ансамблю «Софія» Тетяна Хлівна).

Хореографічну замальовку «Їхали козаки» виконав володар Гран-прі Міжнародного конкурсу, ансамбль народного танцю «Яворина» у складі студентів Богдана Компана, Олександра Піщаного, Вадима Кукурузи, Анастасії Покропивної, Тетяни Курудімової, викладача кафедри хореографії та художньої культури Анастасії Криворотенко (художній керівник Сергій Куценко).

Уривки із вистав «Сватання на Гончарівці» та «Кайдашева сім’я» виконали актори народного театру драми і комедії університету Олена Дігтярук, Іван Солтусенко, Анастасія Січкар, Ігор Зелінський (художній керівник Наталія Алексєєва). Театр є лауреатом Всеукраїнських та Міжнародного фестивалів театрального мистецтва,

На сцені етнографічного фестивалю яскраво виступив володар Гран-прі Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів — чоловіче тріо «Гонта» у складі заслужених працівників культури України Василя Семенчука, Валентина Купчика та Петра Волошина (художній керівник Валентин Купчик).