Таємниця музики в тому, що вона знаходить
невичерпне джерело там, де мова замовкає.
Е. Гофман

1 жовтня в УДПУімені Павла Тичини відбувся святковий концерт до Міжнародного дня музики. Радість спілкування із музичним мистецтвом дарували викладачі та студенти факультету мистецтв (декан – доцент Леонід Ятло).

В актовій залі зібралися викладачі, студенти, представники міської громади та шанувальники музики, щоб разом відзначити день краси, творчості, мистецтва. Програма концерту органічно поєднала класичні та естрадні, інструментальні та вокальні твори українських і зарубіжних авторів.

Свято музики урочисто відкрив народний хор «Козар» (художній керівник – Василь Семенчук) українською піснею в обробці А.Купчика «Ой у лузі червона калина».

Своїми чудовими високопрофесійними виступами порадували присутніх інструментальний дует «Elegante» у складі Єлени Васич та Анатолія Коваленка та солісти-інструменталісти: Ольга Гупало, яка виконала твір «Лярго» Михайла Скорульського (концертмейстер – Ірина Бойко); трубач Ярослав Яшан із композицією С.Рахманінова «Весняні води» (концертмейстер – Ірина Бойко); Єлена Васич, яка віртуозно виконала на флейті «Іспаніолу» Вільгельма Бюхнера (концертмейстер – Ольга Хижко) .

Окрасою музичного заходу стали інструментальні колективи. народний ансамбль «Акварелі» (художній керівник – Віра Калабська) у складі Катарини Богічевич, Тамари Мілованович, Анастасії Мельник, Богдана Козоріза, Владислава Мельника та Владислава Іванова подарував неймовірні емоції, виконавши «Менует» Поля Моріа.

Улюблену мелодію Раймонда Паулса «Легенда про бурштин» яскраво та досконало виконав ансамбль «Ренесанс».

Справжній подарунок поціновувачам світової музичної культури підготували гітарний дует «Містерія» (художній керівник – Анатолій Коваленко) та лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Геннадій Без`язичний, віртуозне та високопрофесійне виконання яких нікого не залишило байдужим.

Національного колориту музичному святу додала жартівлива композиція «Їхав монах із походу» у виконанні народного аматорського колективу «Софія » (художній керівник – Василь Семенчук).

Справжнє захоплення публіки викликали виступи солістів-вокалістів Олександра Біденка і Тетяни Борило. Олександр подарував глядачам авторську пісню «Знаю» та композицію «Feeling good», Тетяна ж зачарувала неймовірним виконанням пісні «New York».

Щирими задушевними та запальними хореографічними композиціями привітали шанувальників мистецтва народний аматорський колектив сучасного танцю «Візаві» (художній керівник – Людмила Андрощук) та народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина» (художній керівник – Сергій Куценко). На високому рівні учасники колективів виконали композиції «Заметіль», «Плащ тореадора» та «Весняна хора».

Окрасою концерту став виступ колективу «Serbian star» (художній керівник – Олена Устименко-Косоріч) у складі сербських студентів Александара Джоджевича, Дарко Марковича, Йована Дрманіча. Колектив уже встиг полонити серця своїх шанувальників талановитими виступами та колоритними сербськими мелодіями. Цього разу «Serbian star» виконав «Мікс на популярні теми» в обробці виконавців.

Справжній шквал оплесків та неймовірну підтримку глядачів викликав виступ вокального тріо «Гонта» (художній керівник – Валентин Купчик). Українська народна пісня «Ой ніхто так не літає» у виконанні заслужених працівників культури Василя Семенчука, Петра Волошина та Валентина Купчика полонила присутніх емоційністю та чуттєвістю, а добре знайома усім патріотична композиція «Тризуб – то воля» додала оптимізму, впевненості та віри.

Фінальним акордом святкового концерту стало спільне виконання учасниками концерту «Пісні про пісню» Тараса Петриненка.

Наприкінці заходу декан факультету мистецтв, Заслужений працівник культури України Леонід Ятло привітав усіх присутніх із Міжнародним днем музики, святом, яке відзначається в усьому світі вже 40 років поспіль. Леонід Петрович подякував студентам-вокалістам, інструменталістам, концертмейстерам, дуетам, творчим колективам та їхнім керівникам, режисеру заходу - завідувачу кафедри інструментального виконавства, доктору педагогічних наук, професору Олені Устименко-Косоріч, за чудовий концерт, його багатогранність, естетичну насолоду та атмосферу гармонії.

Святковий концерт подарував незабутні хвилини осіннього піднесення й натхнення. Адже музика володіє величезною магічною силою. І скільки буде існувати людина, буде жити музика.