На факультеті мистецтв відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи», організаторами якої виступили: Уманський державний педагогічний університет імені Павла тичини (факультет мистецтв), Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (відділ змісту та організації педагогічної освіти), Київський університет імені Бориса Грінченка (Інститут мистецтв), Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка (факультет мистецтв).

У роботі конференції взяли участь науковці з різних куточків України (із міст Київ, Одеса, Полтава, Суми, Рівне, Хмельницький, Черкаси, Кіровоград, Харків, Вінниця, Умань, Переяслав-Хмельницький, Біла Церква, Богуслав, Бердянськ, Слав’янськ, Кривий Ріг, Кам’янець-Подільський, с. Шевченкове), а також з Польщі, Боснії і Герцеговини, Німеччини, Азербайджану, Китаю, Сирії, Сербії та Чорногорії.

Із вступним словом на пленарному засіданні науковців виступила проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат історичних наук, професор Владилена Сокирська.

Привітав усіх присутніх та розпочав роботу конференції декан факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, заслужений працівник культури України, доцент Леонід Ятло.

Музичне вітання – українську народну пісню в обробці Василя Семенчука «Ой з-за гори туман налягає» подарував учасникам конференції володар Гран-прі та лауреат Міжнародних конкурсів пісенної народної творчості - вокальне тріо «Гонта» (художній керівник Валентин Купчик).

Композицію «Помпея» (музика Максімо Дієго Пухоль), фрагмент із сюїти «Буенос Айрес» виконав лауреат Всеукраїнського конкурсу інструментальний дует «Eleqante» у складі Єлени Васич та Анатолія Коваленка (художній керівник Анатолій Коваленко).

Основною темою обговорення конференції були теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти. Концептуальні підходи у сучасній музично-педагогічній освіті України окреслила доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фортепіанного виконавства і художньої культури Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Ольга Щолокова.

Проблему змісту та сутності медіа-презентацій у підготовці сучасного фахівця образотворчого мистецтва розкрила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Оксана Смірнова.

Специфіку активізації ідеомоторики майбутніх фахівців мистецького профілю у процесі інструментальної підготовки охарактеризував кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Владислав Гусак.

Організацію дитячого хореографічного фестивалю як одну з педагогічних умов розвитку індивідуальних творчих здібностей майбутніх вчителів хореографії науково обґрунтувала викладач кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ольга Бикова.

Традиційно робота конференції не обмежилася лише обґрунтуванням наукових досліджень. Логічним продовженням наукового зібрання стало проведення викладачами факультету мистецтв ряду майстер-класів, як доказу успішної реалізації наукових доробок.

Із самого ранку у вестибюлі корпусу № 3 відбулась виставка творчих робіт викладачів та студентів факультету мистецтв «Мистецький вернісаж». Цікавим був майстер-клас з мистецтва кераміки майстра виробничого навчання кафедри образотворчого мистецтва Володимира Лопушана, а також майстер-клас з флейтового виконавства викладача кафедри інструментального виконавства Руслана Мельниченка.

Учасники ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи»  плідно попрацювали й збагатилися цінним досвідом.