На факультеті української філології відбулася звітна студентська наукова конференція за матеріалами пошуково-експедиційних досліджень. Фольклорно-етнографічну практику згідно з навчальним планом науково-дослідної лабораторії «Етнологія Черкаського краю» (завідувач – професор Наталія Сивачук) сезону 2015 року проходили студенти І та ІІ курсів факультету української філології. Керівниками практик були співробітники науково-дослідної лабораторії Валентина Гончарук, Інна Терешко, Наталія Мамчур, Лариса Йовенко, Оксана Циганок, Василь Семенчук, Олександр Санівський, Володимир Яремчук, Віта Кириченко.

Практика здійснювалася стаціонарним та експедиційним методами пошукової роботи, який передбачав записування і фіксацію польового фольклорного й етнографічного матеріалу. Дослідження проводились у селах Посухівка, Колодисте, Затишок, Вільшанка, Острівець Уманського району та Заячківка Христинівського.

Збирання фольклору не лише ефективний спосіб глибокого пізнання життя, вивчення історії, побуту, обрядів та звичаїв народу, а й сприяє якісній підготовці майбутніх вчителів до самостійної творчої педагогічної діяльності, розширює світогляд, допомагає глибшому закріпленню отриманих теоретичних знань, їхньому впровадженню в практичну діяльність.

Студентам вдалося зібрати відомості про походження назви сіл, їх історію, традиційну господарську діяльність, ремесла та промисли, народне вбрання, народне харчування, народну медицину та зафіксувати такі жанри фольклору, як колядки, щедрівки, купальські та петрівчані пісні, родинно-побутові та соціально-побутові пісні, пісні літературного походження, легенди, народні оповідання, гуморески, анекдоти, замовляння, дитячий фольклор (казки, загадки, лічилки, заклички) тощо.

Під час звіту студенти представляли результати своїх експедиційних досліджень у вигляді оформлених папок, фотоальбомів, етнографічних матеріалів (старовинних вишиваних рушників, глиняних глечиків). Змістовними були наукові виступи, які супроводжувалися презентаціями.

Студентам також вдалося відтворити записані в експедиціях автентичні пісні, гуморески, обряди, легенди. Усіх вразила любов до рідної пісні, мови, традицій, до свого села та Батьківщини запрошеної на конференцію колоритної українки - жительки села Колодисте Уманського району Черкаської області Євгенії Крамаренко.

На завершення творчого звіту другокурсники офіційно передали естафету польових досліджень студентам першого курсу факультету української філології.

У заключному слові заступник декана факультету української філології з питань педпрактик, кандидат педагогічних наук, доцент Любов Пархета відзначила високий рівень захисту практик сезону 2015 року та наголосила на важливості використання матеріалів практики у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи.

Таким чином під час роботи звітної студентської наукової конференції за матеріалами пошуково-експедиційних досліджень ще раз доведено, яке вагоме місце у навчальному процесі займає збирацька діяльність студентів під час фольклорної та етнографічних практик, адже вона сприяє збереженню, популяризації скарбів народної пам'яті, формуванню естетично розвиненої особистості. Під час навчально-наукових експедицій посилюється розвиток професійно-педагогічного мислення, творчих здібностей, набувається дослідницький досвід, необхідний для підготовки до інноваційної педагогічної діяльності.