Відповідно до Правил прийому на навчання до Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у 2017 році (зі змінами) (п.6.3) для осіб, зареєстрованих у сільських населених пунктах, конкурсний бал балансується на сільський коефіцієнт (СК). «Він передбачений для вступників, які закінчили школу в сільському населеному пункті в 2017 році. Друга обов’язкова умова застосування коефіцієнту – вступник має бути зареєстрований в селі чи селищі, за винятком селищ, що входять до складу міст, та смт», – пояснив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Документом, який підтверджує право вступника на користування сільським коефіцієнтом, є Довідка про реєстрацію місця проживання особи (завантажити) (Додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, що затверджені постановою КМУ від 2 березня 2016 р. №207). Відповідно до пункту 3 зазначених Правил, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі – орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Після отримання такої довідки вступникові необхідно її просканувати і завантажити у свій електронний кабінет.