Завдяки сприянню керівництва університету, ввідділу міжнародних зв’язків, Польського культурно-освітнього центру та деканату факультету української філології, доцентка кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання Марина Павленко проходила наукове стажування у Варшавському університеті на факультеті «Artes Liberales» за стипендією Національної Агенції Національних Обмінів (NAWA).

Стажування відбувалося під керівництвом професора, доктора габілітованого Ієроніма Гралі, який має ряд праць, присвячених, серед іншого, і поетові Юліушу Словацькому, стосунки якого з Україною, а саме – з Уманщиною, і намагалася глибше дослідити Марина Степанівна.

Опрацювання польських видань підтверджує вихідну дослідницьку тезу про те, що Україна, зокрема Уманщина залишили вагомий слід у житті й творчості Юліуша Словацького.

Як стверджує Марина Павленко, це був для неї цілком новий, дуже цікавий і, безперечно, дуже корисний досвід.