7-8 жовтня 2010 року факультетом дошкільної освіти Інституту розвитку дитини була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Пріоритети нової особистісно-орієнтованої парадигми дошкільної освіти». У ній взяли участь більше 100 учасників, серед яких провідні науковці та освітяни України, представники Міністерства освіти і науки України, міського та районного відділів освіти, державних та громадських організацій, викладачі кафедр дошкільної педагогіки вищих навчальних закладів України, аспіранти, студенти.

Учасниками конференції стали провідні науково-дослідні установи України та вищі навчальні заклади: Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Київський університет імені Бориса Грінченка, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Бердянський державний педагогічний університет, РВНЗ «Кримський гуманітарний університет» (м. Ялта), Волинський національний університет імені Лесі Українки.

Метою конференції став обмін результатами досвіду наукових досліджень, організації та науково-практичної діяльності з проблем функціонування дошкільних навчальних закладів, забезпечення соціально-педагогічного супроводу розвитку особистості дошкільника в сучасних умовах. Програма конференції була насиченою і цікавою. На конференції виступили провідні фахівці дошкільної освіти України (проф. Кузь В.Г., проф. Лук’янова Л.Б., д. пед. н. Рогальська І.П., доц. Шишова І.О., доц. Зайцева Л.І.) та молоді науковці (к.пед.н. Залізняк А.М., к.пед.н. Гаврилюк С.М.).

Важливою складовою конференції стали екскурсії до науково-дослідних лабораторій університету, під час яких учасники конференції ознайомилися з інноваційними підходами щодо організації наукової діяльності викладачів і студентів університету.