З нагоди Всесвітнього дня першої допомоги викладачі та співробітники Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на базі кабінету безпеки Уманського педагогічного фахового коледжу ім. Т.Г.Шевченка пройшли навчання та тренінг з надання медичної допомоги, який провели представники Уманської міськрайонної організації Червоного Хреста України.
Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня. Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.
Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальною медичною освітою. Саме тому кожному із нас необхідно володіти основами надання першої допомоги, особливо в умовах військового стану.
Під час тренінгу учасники закріпили на практиці набуті знання із забезпечення повної безпеки потерпілому, навчалися перевіряти ознаки життя у постраждалого, а саме: перевіряти дихання, оцінювати свідомість потерпілого, проводити штучне дихання, непрямий масаж серця, зупиняти кровотечу тощо.
Учасники тренінгу висловлюють щиру вдячність організаторам та тренерам за можливість поділитись власним досвідом, отримати нові знання.