9–11 квітня 2014 року історичний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини провів II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Політологія» для студентів вищих навчальних закладів, де політологія не є спеціальністю. Цей престижний конкурс став щорічним і традиційним, цього року проводився втретє. В олімпіаді взяли участь 65 учасників, котрі представляли 37 вищих навчальних закладів з усіх регіонів України.

У перший день згідно програми проведення олімпіади, кафедрою філософії та суспільствознавства було проведено Всеукраїнський круглий стіл з політології на тему: «Політична наука у вузах України». У обговоренні актуальних проблем сьогодення взяли участь викладачі вузівського курсу політичної науки, представники науково-дослідних закладів України. У перспективі планується публікація збірника матеріалів круглого столу.

Наступного дня було проведено презентацію проекту «Антологія політичного портрета». Представлено 14 книг з 20-ти запланованих до 85- річчя УДПУ імені Павла Тичини. З переліком цих видань ви можете ознайомитись тут, а з їх змістом - у науковій бібліотеці УДПУ. (До відома всіх, хто цікавиться проектом: всім книгам проекту надано ГРИФ Міністерства освіти і науки України). На презентації виступили ініціатор проекту, кандидат філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та суспільствознавства УДПУ Анатолій Карасєвич, співавтор, доцент, кандидат історичних наук Вдадислава Сокирська, студенти ІУ курсу історичного факультету Аня Товкис, Володимир Перепелюк, Руслана Кочубей.

В обговоренні проекту взяли участь рецензенти всіх книг. Це доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва Анатолій Шатохін, доктор політичних наук, доцент, заступник декана факультету суспільних наук і міжнародних відносин Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Віталій Кривошеїн.

У програмі презентації проекту також відбувся брейн-ринг між командами «Діти Сократа» і «Братство Кирила і Мефодія». Перемогу здобула команда «Братство Кирила і Мефодія» й була нагороджена книгами проекту.

Студенти випробовували свої знання та уміння у двох турах: теоретичному та дослідницькому. Під час виконання конкурсних завдань учасники продемонстрували креативний підхід, високий рівень політичної та громадянської культури, систематизовані наукові знання про історію та теорію політичної науки, уміння самостійно аналізувати політичні явища та процеси.

Змагання проходили у напруженій, але доброзичливій атмосфері. За оригінальне, нестандартне розв’язання завдань олімпіади учасники нагороджені спеціальними грамотами оргкомітету. А за результатами змагань перемогу здобула Христина Забавська (Національний університет «Львівська політехніка»). Дипломами ІІ ступеня нагороджені Тетяна Марухно (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини), Світлана Кучерко (ДВНЗ Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди), Олег Гринчук (Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка). Дипломи ІІІ ступеня здобули такі конкурсанти: Ярослав Боровський (Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія»), Олександр Марчук (Кам’янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка), Руслан Лернатович (Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України), Анна Марченко (Сумський державний університет), Максим Тесляр (Національний університет державної податкової служби України), Дарина Козій (Житомирський державний університет імені Івана Франка).

Щиро вітаємо переможців та їхніх наставників та зичимо усім учасникам олімпіади подальшого творчого натхнення, нових злетів і перемог!

ПЕРЕЛІК ПРЕДСТАВЛЕНИХ ДО ПРЕЗЕНТАЦІЇ КНИГ:

Карасевич А. О., Левківський К.М., Сокирська В.В., Шачковська Л.С. Політичні портрети Стародавнього світу.Книга 3. – Стародавній Схід. – Умань.- 2012. – 695 с.

Карасевич А. О., Левківський К.М., Сокирська В.В., Шачковська Л. С. Політичні портрети Стародавнього світу. Книга 2. – Стародавній Рим. – Умань.- 2012. – 768 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Шачковська Л.С. Політичні портрети Стародавнього світу. Книга 1. – Стародавня Греція. – Умань.- 2011. – 636 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Сокирська В. В. - Політичні портрети Новітньої доби. - Азія. Частина 1. – Умань.- 2013. – 490 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Сокирська В. В. - Політичні портрети Новітньої доби. - Азія. Частина 2. – Умань.- 2013. – 512 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Сокирська В. В., Чучалін О. П. - Політичні портрети Новітньої доби. - Африка. Частина 1. – Умань.- 2013. – 449 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Сокирська В. В., Чучалін О. П. - Політичні портрети Новітньої доби. - Африка. Частина 2. – Умань.- 2013. – 564 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Лисенко Л. Г., Шачковська Л. С. - Політичні портрети Київської Русі. – Умань. – 2011. – 674 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Сокирська В. В., Політичні портрети Галицько-Волинської держави. – Умань. - 2011. – 464 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Сокирська В. В., - Політичні портрети Новітньої доби. - Європа. – Умань. - 2012. – 804 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Сокирська В. В. Політичні портрети Новітньої доби: У п’яти книгах. - Книга друга. Латинська Америка і Карибський басейн. – Умань.: ПП Жовтий О.О., 2012. – 731с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Лисенко Л. Г., Сокирська В. В. – Політичні портрети Новітньої доби. Книга І – Північна Америка. Умань.: ПП Жовтий О. О., 2012. – 633 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Сокирська В. В., - Політичні портрети України Литовсько-Польської доби. Кн. 1 – Умань. - 2013. – 484 с.

Карасевич А. О., Левківський К. М., Сокирська В. В., - Політичні портрети України Литовсько-Польської доби. Кн. ІІ – Умань. - 2013. – 643 с.