Всеукраїнська наукова конференція «Історія, революція, пам’ять: зсув парадигм» відбулася на базі історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини. Її  організаторами виступили кафедра історії України, науково-дослідна лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» (м. Київ).

Робота конференції була побудована за такими напрямами:

Історія: виклики ХХІ століття.

Революції в Україні: соборництво та регіоналізм.

Міжнародні, національні та регіональні чинники національної пам’яті.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва кандидат історичних наук, професор Владилена Сокирська.

Очільник ДНУ «Енциклопедичне видавництво» доктор історичних наук, професор Алла Киродон окреслила Революцію 1917 в трьох поняттях: «текст», «контекст», «пам’ять», а також подарувала історичному факультету перший том «Великої української енциклопедії».

Зацікавлено слухачі конференції сприйняли виступ доктора історичних наук, професора, член-кореспондента НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України Валерія Солдатенка. Він виклав тему: «Актуальні проблеми дослідження Української революції 1917 – 1920 років».

Заступник директора з наукової роботи ДНУ «Енциклопедичне видавництво» доктор історичних наук, старший науковий співробітник Олена Любовець поділилася своїми напрацюваннями в сфері багатопартійності революційної доби 1917-1920 рр.

Активну участь у конференції взяли викладачі, аспіранти, магістранти та студенти. Модератором заходу була доктор історичних наук, професор, в. о. завідувача кафедри історії України Тетяна Кузнець.

По завершенню пленарного засідання роботу конференції було продовжено по секціях, де висвітлювались внесені до програми питання Української революції 1917-1921 років.