Нещодавно на історичному факультеті відбулась презентація проекту ReHerit, який займається питанням переосмислення і актуалізації міжнаціональної спільної культурної спадщини міст Умані та Львова. Представники Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центру міської історії та Лабораторії міського простору, які разом з Відділом культури Уманської міської ради є партнерами проекту, розповіли звідки з’явилась ідея проекту, які заходи передбачені, зокрема в місті Умань, кого і яким чином планується долучати до роботи у проекті та яку користь це може принести місту і його мешканцям. Проект цікавий насамперед історикам, вчителям та менеджерам з туризму, адже включає в себе дослідницьку, топографічну та просвітницьку складові. ReHerit розрахований на 2 роки та реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу.

Координатором проекту у м. Умань є викладач кафедри хореографії  та художньої культури УДПУ Людмила Гекалюк. Партнери проекту також зустрілися з науковими співробітниками науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини», директором Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» Владиславом Давидюком, директором краєзнавчого музею Наталією Білоус, директором Україно-ізраїльського центру освіти, науки і культури УДПУ Наталією Цимбал, директором інституту економіки та бізнес-освіти Ольгою Чирвою та деканом історичного факультету Анатолієм Карасевичем. Під час зустрічей учасники обговорили проблеми, які існують в місті у сфері вивчення та популяризації культурної спадщини, обговорили можливості співпраці та намітили план дій на майбутнє.