18 жовтня на базі історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини спільно з методичним відділом освіти Уманської районної державної адміністрації було проведено семінар-практикум вчителів суспільного циклу на тему: «Історико-краєзнавча робота в школі: теорія, методика, практика».

Захід відкрила професор, завідувач кафедри історії України університету Тетяна Кузнець. Основний акцент у її доповіді було зроблено на значені спільної пошукової роботи науковцями вузу та вчителями і учнями загальноосвітніх навчальних закладів району у вивченні історії рідного краю засобами усної історії.

На важливому значенні для більш глибшого пізнання давньої історії України, особливо її археологічного періоду наголошував доцент кафедри всесвітньої історії та правознавства Петро Горохівський.

Завідувач науково-дослідною лабораторією «Археологія Уманщини», доцент Влада Сокирська ознайомила присутніх з науковим доробком відомого уманського краєзнавця, науковця Григорія Храбана. Очолювана нею лабораторія має угоди про співпрацю загальноосвітніми навчальними закладами Черкаської та Київської областей, учні шкіл яких разом зі студентами-істориками беруть участь в археологічних розвідках і розкопках.

З великим інтересом була сприйнята присутніми уявна екскурсія по історичній Умані, проведена науковим співробітником Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» Сергієм Васільєвим.

Своїм досвідом проведення історико-краєзнавчої роботи в школі поділилися вчителі-ентузіасти, справжні знавці своєї справи Леонід Панченко (учитель історії Паланської ЗОШ), Світлана Попик (учитель історії Кочержинського НВК), Оксана Науман (педагог-організатор Оксанинської ЗОШ, керівник гуртка «Юний екскурсовод»), Леся Роїк (учитель історії Полянецької ЗОШ).

Перспективи подальшої співпраці в системі «університет – загальноосвітня школа» обговорюють завідуюча науково-дослідною лабораторією «Історичне краєзнавство Уманщини» професор Тетяна Кузнець та завідуюча науково-дослідною лабораторією «Археологія Уманщини» доцент Влада Сокирська.