26 вересня делегація університету на чолі з ректором Наталією Побірченко взяла участь в Інвестиційному Форумі 2013 «Черкащина – територія співпраці», мета якого – представлення інвестиційних можливостей, пріоритетних напрямів розвитку області, розширення торгівельно-економічних зв’язків і пошуку нових партнерів.

На форумі були присутні керівники посольств, представники торгово-економічних місій посольств іноземних держав в Україні; представники регіонів-партнерів; керівники державних установ та структурних підрозділів міністерств, що займаються інноваційною та інвестиційною діяльністю; керівники підрозділів, відповідальних за інноваційну та інвестиційну діяльність в Черкаській області; експерти, представники інвестиційних фондів, фінансово-кредитних установ і фінансово-промислових груп, зацікавлених в інвестиційній та інноваційній діяльності Черкаської області; представники міжнародних консалтингових компаній та проектів технічної допомоги Україні, представники влади.

Урочисте відкриття Форуму розпочалося зі вступного слова голови обласної державної адміністрації, Героя України Сергія Тулуба, який оголосив вітання Президента України Віктора Януковича та підкреслив інвестиційну привабливість Черкащини. Також виступили: перший заступник голови державного агентства інвестицій та управління економікою України Микола Стеблинський; голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Президент національної аграрної федерації Леонід Козаченко; міжнародний менеджер проекту Європейського Союзу, програми розвитку ООН в Україні Доктор Джейсінг Саха, мер міста Руставі Давід Джікія.

Під час форуму відбулося представлення регіональних інвестиційних та інноваційних проектів, де Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представив два бізнес-проекти – «Організаційно–економічні засади розробки технологічного виробництва екологічної продукції садівництва» (керівник проекту – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри загального землезнавства та геології Валерій Миколайко), «Підвищення врожайності сої на Черкащині за умов використання біологічного азоту» (керівник проекту – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та методики її навчання Руслан Якимчук).

Проекти були гідно оцінені, було укладено угоди про співпрацю. Договір про надання послуг з проведення наукових досліджень під назвою «Організаційно-економічні основи розробки технології вирощування високоякісної продукції садівництва» був підписаний з Товариством «Колос» Тетіївського району Київської області. Договір урочисто підписали ректор університету, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Наталія Побірченко та генеральний директор Ігор Гіглавий.

Договір про створення лабораторії з виробництва бактеріальних добрив між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини та Товариством «Агропромпереробка» Вінницької області підписали ректор університету та генеральний директор Олександр Миколюк.

Також народні умільці університету Володимир Лопушан, Віталій Потапкін, Ліля Крутченко, Владислав Блажчук взяли участь у роботі Містечка майстрів, де провели майстер-класи з народних мистецтв. А гарний настрій підтримувало своїм співом знамените тріо «Гонта».

Форум ще раз підтвердив, що діяльність Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини є яскравим прикладом комерціалізації наукових розробок, які є двигуном інновацій та запорукою економічного розвитку Черкащини.