Нещодавно в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбувся творчий звіт майстер-класу «Театр слова», що успішно працює впродовж багатьох років на факультеті української філології.

Під час заходу шанувальники красного Слова мали змогу вкотре відчинити двері в дивовижно яскравий світ спадщини видатних українських письменників: Тараса Шевченка, Миколи Бажана, Павла Глазового, Олександра Олеся, Павла Тичини, Олександра Довженка, Василя Симоненка, Ліни Костенко та ін.

Органічно із художнім читанням поєднувалися виступи творчих колективів факультету мистецтв: народного аматорського колективу «Софія», народного аматорського ансамблю народного танцю «Яворина» (керівник – Сергій Куценко), народного аматорського ансамблю сучасного танцю «Візаві» (керівник – Людмила Андрощук), вокального дуету у складі Марії Павлишиної та Марії Шуляк, солістки Анни Поліщук.

Зазначимо, що наукова лабораторія «Театр Слова» створена та функціонує за ініціативи кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталії Сивачук з метою розвитку творчого потенціалу та удосконалення мовлення майбутніх філологів, оволодіння ними мистецтвом риторики.

Учасники літературно-музичної композиції за допомогою художнього слова та артистизму зуміли передати глибину авторської думки, найтонші емоційні відтінки та потаємний зміст творів. Різноманітними фарбами голосів, засобами виразності та інтонацією студенти відтворили ритми поезій та їх мелодику, продемонстрували красу поетичного та прозового слова класиків української літератури.