Студенти 2 і 3 груп 4 курсу природничо-географічного факультету та викладачі кафедри географії та методики її навчання під керівництвом професора Оксани Браславської у рамках вивчення навчальної дисципліни «Краєзнавство і туризм» за сприяння профкому університету (голова профкому, доцент Олександр Осадчий) взяли участь у міжшкільних змаганнях Всеукраїнської гри-випробування “Котигорошко”, яка проводилась на території Оксанинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Уманського району Черкаської області.

Метою стала реалізація завдань, що випливають із необхідності докорінної активізації краєзнавчо-географічних досліджень та розвитку туризму в окремих регіонах нашої держави, поглиблення творчої співпраці педагогічного колективу Оксанинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Уманського району у навчально-науковій діяльності викладачів-географів, аспірантів, студентів УДПУ імені Павла Тичини.

Учасників змагань приймали привітання від адміністрації Оксанинської ЗОШ І-ІІІ ступенів школи. Директор Борис Бондар розповів про роботу школи та її перемоги, зокрема, про діяльність учасники шкільного краєзнавчо-туристичного гуртка.

Випробування для команд туристів були різноманітними. Проходження учасниками різних команд смуги перешкод включало переправу по піднятій на висоті колоді, навісну переправу, маятник, «ромб», «мишоловку», похилу колоду, «ліфт», навісну переправу по паралельних мотузках, переправу по перекладинах, які гойдаються, «метелик», «ліани», підвісну колоду. Всі етапи смуги перешкод учасники подолали успішно.

Співпраця УДПУ та ЗОШ дозволить студентам та учням зрозуміти значення краєзнавчо-туристичної діяльності та стимулюватиме формування моральних, естетичних, патріотичних цінностей, керуючись якими, молода людина здатна об’єктивно оцінювати реалії сучасного життя.