Актив науковців факультету початкової освіти УДПУ імені Павла Тичини за традицією став учасником щорічної Міжнародної дистанційної науково-практичної конференції «Наукові пошуки ХХІ століття: молодіжний вимір», яка у цьому році проходила на базі Інституту розвитку дитини Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова.

У числі співорганізаторів конференції був Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. Ініціаторами проекту також виступили Корейський культурний центр в Україні, Білоруський державний педагогічний університет імені Максима Танка, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Інститут кримінально-виконавчої служби, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж, Богуславський гуманітарний коледж імені І. С. Нечуя-Левицького, Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича, Сарненський педагогічний коледж Рівненського державного гуманітарного університету, Корсунь-Шевченківський педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради, Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А. Ю. Кримського.

Під час пленарного засідання із вітальним словом до учасників Міжнародної конференції від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини звернувся декан факультету початкової освіти Борис Якимчук. У своїй промові він ознайомив учасників конференції з науковими традиціями та досягненнями факультету початкової освіти, де функціонують науково-дослідні лабораторії та центри, до діяльності яких долучаються студенти; налагоджена активна співпраця викладацького колективу і студентського наукового товариства факультету; організовуються наукові диспути, круглі столи, засідання наукових гуртків. Крім того, декан факультету зробив акцент на тому, що талановитій молоді університету надається можливість презентувати свої наукові здобутки у збірнику студентських праць «Перші кроки на ниві наукових досліджень». На завершення свого виступу Борис Якимчук висловив сподівання на поглиблення подальшої співпраці із науковою молоддю університетів – учасників конференції.

19 молодих науковців та студентів нашого університету стали учасниками міжнародної конференції, науковими дослідженнями яких керували професори Борис Якимчук та Галина Коберник, доценти Вікторія Макарчук та Алла Добридень, старші викладачі Наталія Коломієць, Тетяна Гарачук, Ірина Резніченко. Дослідження наукової молоді були спрямовані на висвітлення актуальних проблем модернізації змісту освіти, ролі студентської молоді в трансформаційних процесах; впливу освітнього середовища на становлення і розвиток особистості; реалізації принципу діяльності.

Беручи до уваги актуальність та значущість результатів дослідження, організаторами конференції було обрано для презентації в межах онлайн-конференції наукові роботи Олександра Щербака («Вплив на розвиток особистості дистанційних online-програм у ВНЗ США» (науковий керівник – професор Галина Коберник.), Світлани Магди («Проблема молодіжних цінностей та ціннісного ставлення до сучасної освіти» (науковий керівник – старший викладач Тетяна Гарачук), Любові Байдюк («Педагогічні умови використання діяльнісного підходу в сучасному ВНЗ» (науковий керівник – старший викладач Наталія Коломієць).

За результатами роботи конференції готується спеціальний випуск електронного журналу Інституту розвитку дитини НПУ імені М. Драгоманова «Студентські пошуки».