7 липня в Національному дендрологічному парку «Софіївка» біля павільйону Флори відбулося щорічне святкування народного українського свята Івана Купала. Вже традиційно учасниками давнього і водночас улюбленого дійства стали студенти та викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на чолі з ректором Олександром Безлюдним.

Цьогорічний захід був яскравим і цікавим. Свято Купала відоме численними обрядами, пов’язаними з водою, вогнем і рослинами, обливанням, збором квітів і трав, плетінням вінків, ворожіннями, розпалюванням багать, стрибками через вогонь. Сучасники бережуть давні традиції, доповнюючи їх новітнім змістом.

Відкрив святковий захід народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина» (керівник - Сергій Куценко).

Із вітальним словом з нагоди народних святкувань перед присутніми виступив ректор університету, професор Олександр Безлюдний.

Окрасою свята стали купальські пісні у виконанні вокального чоловічого тріо «Гонта» у складі заслужених працівників культури України Василя Семенчука, Петра Волошина та Валентина Купчика. Ці давні пісні, записані студентами нашого університету під час проходження фольклорної практики, покладені на сучасні мотиви, нині звучать по-особливому радісно та святково.

Під час концертної програми виступили Народний артист України Фемій Мустафаєв, вокальний ансамбль «Софія», хореографічний ансамбль народного танцю «Джерельце» та ін.

Івана Купала – свято, яке багате своїми традиціями. Взявши участь в українських обрядах під час святкового дійства, наче поринаємо у давні часи, відчуваючи миттєвості життя своїх предків.