На природничо-географічному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася яскрава подія – Перший регіональний фестиваль географії «Уманський меридіан», організатором якого виступила кафедра географії та методики її навчання. Участь у заході, мета якого полягала у популяризації географічної науки серед учнівсько-студентської молоді, взяли учні загальноосвітніх шкіл регіону.

Програма фестивалю складалася з двох етапів. Свою ерудицію в галузі географічних знань, кмітливість, креативність, вміння працювати в команді, лідерські якості учні мали змогу продемонструвати під час інтелектуально-розважальної гри «Супер-гео».

За звання супер-географів боролося 7 колективів, серед яких команда «Green Group» Цибулівської ЗОШ I-III ступенів (представляла Монастирищенський район), команда «Граніт» Буцької ЗОШI-IIIступенів – Маньківський район. Від Уманського району виступили команди: «Eco Kids» Родниківської ЗОШ I-III ступенів імені Т.Г. Шевченка, «Першопрохідці» – Полянецької ЗОШ I-III ступенів, «Тінейджери» – Ладижинської ЗОШ I-IIIступенів, «Мореплавці» – Паланської ЗОШ I-III ступенів, «Компас» – Кочубіївської ЗОШ I-III ступенів.

Змагання неупереджено оцінювало компетентне журі, до складу якого входили викладачі кафедри географії та методики її навчання: професор Сергій Половка, доценти Олексій Ситник та Ірина Козинська, а також студенти Світлана Бацура та Олександр Майданюк.

Всього було запропоновано вісім конкурсних завдань, з-поміж яких особливо запам’яталося домашнє завдання, в якому команди ознайомили присутніх з природними дивами рідного краю. Всі команди виявили належну підготовку і продемонстрували свою любов до географії. Перемогу у чесній боротьбі здобула команда «Першопрохідці» (Полянецька ЗОШ I-III ступенів), яку готували вчителі Наталія Миронюк та Тетяна Осіпенко.

Яскраві художні номери колективів факультету мистецтв та студентів природничо-географічного факультету дозволили відобразити географію культури народів різних країн.

Після смачного обіду у студентській їдальні університету, учасники регіонального фестивалю мали можливість поринути у дивовижний світ географічної науки у науковій бібліотеці УДПУ, працівники якої організували надзвичайно цікаву виставку географічних видань сучасності та минулих століть. Далі на учнів чекали захоплюючі екскурсії до університетського планетарію та підземель Василіанського монастиря.

Адміністрація природничо-географічного факультету (декан – доцент Валерій Миколайко) висловила подяку за організацію та проведення Першого регіонального фестивалю географії «Уманський меридіан» декану факультету мистецтв, доценту Інні Терешко та колективам «Serbian Star», «Яворина» і «Візаві», доцентам Олексію Ситнику, Марині Кугай та Андрію Максютову, старшому викладачу Лесі Запорожець, студентам природничо-географічного факультету Марині Шикор, Ірині Трембі, Марії Ужелі, Світлані Бацурі, Тетяні Уманській, Юрію Скороходу, Сергію Салюку, Дмитру Шестопалу, Акджемал Керімовій, Анні Рак, Олені Пастушенко, Ользі Пінчук; студенту факультету іноземної філології Вепі Джумаєву.

Сподіваємось, що географічний фестиваль в УДПУ стане традиційним, а його рамки та коло учасників щоразу розширюватимуться.