Археологія настільки захопила студентів-істориків Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, що навіть поза проходженням практики, вони залишилися вірними обіцянці служити ідеї пошуку таємниць давніх цивілізацій. У складі археологічної експедиції розкопали 2 будинки трипільців, яким майже 6 тис. років. Їх знайшли поблизу селища Тальянки Черкаської області, де знаходиться найбільше у світі поселення енеолітичної доби.

“Ми знайшли абсолютно унікальні для того часу, для всього енеолітного світу гончарні горни. Подібні у світовій історії з’являються лише в античному періоді, тобто за 2,5 тисяч років після трипільців”, – зазначив у інтерв’ю секретар Інституту археології НАН України Олексій Корвін-Піотровський, під керівництвом якого майбутні історики-археологи здійснювали розкопки.

«Будинки ймовірно були двоповерхові, залишилися лише стіни. Дах не зберігся, тоді його робили з очерету або дерева. Під землею залишаються ще майже 3 тис. руїн трипільських жител», – розповідають науковці, а отже дослідникам є над чим працювати.