20 серпня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини спільно з Управлінням освіти, молоді та спорту Монастирищенської міської громади проведено регіональну серпневу конференцію «СЕРПНЕВИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІВЕНТ– 2024».

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам'ять українських захисників, дітей, освітян, всіх, хто віддав своє життя за мирне майбутнє України.

Керівники та педагогічні працівники закладів освіти Монастирищенської громади разом з науковцями університету обговорювали шляхи вирішення освітніх проблем, перспективи і завдання освітньої галузі у новому навчальному році.

Вітальні слова на адресу освітян виголосили проректор з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент Володимир Миколайко та заступник міського голови Монастирищенської громади Зоряна Заворотна.

Начальник управління освіти, молоді та спорту Ніна Завертана окреслила ключові завдання нового 2024/2025 навчального року для освітніх закладів Монастирищини. Про особливості інтеграції шкільної природничої освіти учасників конференції ознайомив доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, завідувач кафедри фізики та інтегративних технологій навчання природничих наук Михайло Мартинюк. Директор Коритнянського ліцею Монастирищенської міської ради Неля Бовкун ознайомила присутніх з інноваційним пошуком освітян Монастирищини.

Одним із пріоритетних завдань нового навчального року є збереження та відновлення ментального здоров’я учасників освітнього процесу. Про важливість розробки та впровадження психологічних технік підтримки ментального здоров’я освітян в умовах війни у своєму виступі наголосила викладач кафедри психології університету Інна Лівандовська, а директор ліцею «Успіх» Монастирищенської міської ради Зоя Мотилюк поділилася досвідом підтримки та збереження психологічного здоров’я учасників освітнього процесу.

Учасники конференції мали змогу познайомитися із організацією освітнього процесу курсів підвищення кваліфікації в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відповідно до Концепції «Нова українська школа» під час доповіді кандидата педагогічних наук, доцента, відповідальної за організацію курсів підвищення кваліфікації Оксани Герасименко.