19 березня, напередодні Всесвітнього дня поезії та в день 85-річчя «королеви української сучасної літератури» Ліни Костенко, на факультеті української філології відбувся регіональний конкурс читців-декламаторів поезії Т.Г.Шевченка.

Учасниками заходу стали учні 9 –11-х класів загальноосвітніх шкіл м. Умань та Уманського району, а також студенти І – ІІІ курсів УДПУ імені Павла Тичини.

Виступи конкурсантів оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли співробітники науково-дослідної лабораторії «Театр Слова» та викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання: Валентина Гончарук – канд. пед. наук, доцент; Наталія Мамчур – канд. пед. наук, доцент, заступник декана факультету української філології з виховної роботи; викладачі Олександр Санівський і Володимир Яремчук та координатор конкурсу, старший викладач Інна Кравченко.

Майже 30 юних декламаторів продемонстрували неабиякі вміння та навички виразного читання.

Переможцями конкурсу стали:

І місце: Анастасія Павленко (Уманський НВК «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів ім. Ю.О.Гагаріна – педагогічний ліцей», вчитель – В.М.Кравець), Альона Мандзюк (факультет української філології УДПУ імені Павла Тичини);

ІІ місце: Олександр Бондаренко (Уманський НВК «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів ім. Ю.О.Гагаріна – педагогічний ліцей», вчитель – А.Ф.Чухрій), Артур Драган (Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №14, вчитель – Л.В.Познякова), Михайло Міщук (Уманський Будинок дитячої та юнацької творчості, вчитель – Г.В.Городнюк), Катаріна Зачепа (факультет української філології УДПУ імені Павла Тичини), Катаріна Богічевіч (мистецько-педагогічний факультет УДПУ імені Павла Тичини, керівник – І.А.Денисюк);

ІІІ місце: Анастасія Січкар (Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. О.С.Пушкіна, вчитель – Г.С.Козаченко), Софія Колесник (Косенівський НВК, вчитель – Л.В.Колесник), Тетяна Охріменко (факультет української філології УДПУ імені Павла Тичини).

Всі учасники отримали відзнаки, а переможці – ще й подарунки на згадку.