В УДПУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток національно-мовної особистості в сучасному освітньому просторі», організатором якої є науково-методичний центр «Формування національно-мовної особистості в умовах неперервної освіти». У науковому заході взяли участь Херсонський державний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка, Національний університет «Острозька академія», Житомирський державний університет імені Івана Франка,Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Глухівський національний педагогічний університет ім. Олександра Довженка, Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж імені І.Я.Франка, КВНЗ КОР «Богуславський гуманітарний коледж імені І.С. Нечуя-Левицького», Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т.Г. Шевченка, Відокремлений структурний підрозділ Агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася декан факультету дошкільної та спеціальної освіти доктор педагогічних наук, професор Ірина Демченко. Привітала учасників конференції та зачитала привітання від співорганізаторів наукового заходу доктор педагогічних наук, професор, директор науково-методичного центру Лідія Мамчур.

На пленарному засідання із цікавими і ґрунтовними доповідями виступили: Деніза Довгань, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет соціальної та психологічної освіти (науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Мамчур Л.І.); Віта,Мельничук Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет початкової освіти (науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент Кучеренко І.А.); Тетяна Соболь, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет української філології (науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Коваль В.О.); Антоніна Нікітченко, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет соціальної та психологічної освіти (науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Мамчур Л.І.); Олександра Денисюк, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет української філології (науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент Денисюк В.В.); Ганна Лобань, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет української філології (науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Пархета Л.П.); Каміла Жовтоног, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет початкової освіти (науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Волошина Г.П.); Леся Росолова, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет початкової освіти (науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Волошина Г.П.); Віра Притуляк, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет початкової освіти, 44 група (науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Роєнко Л.М.); Артем Радиневич, Херсонський державний університет, факультет філології та журналістики (науковий керівник:доктор пед. наук, професор Пентилюк М.І.); Світлана Міняйло, Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка (науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Семеног О.М.); Анна Черевко, Житомирський державний університет імені Івана Франка, НІІ філології та журналістики (науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Кучерук О.А.); Наталія Сереветник, Національний університет «Острозька академія», гуманітарний факультет (науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Хом’як І.М.).

Обговорення актуальних теоретико-методичних питань сучасної мовної освіти в аспекті цілісного розвитку дошкільника, учня, студента та професійній підготовці майбутнього вчителя було продовжено на секційних засіданнях.