13-16 вересня у Варшаві відбувся ІІ Конгрес «Історична спільнота чотирьох народів — спадщина ідей та майбутні перспективи», що проходив у Варшавському університеті.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляв професор Ігор Кривошея, в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії та методик навчання історичного факультету, директор Польського культурно-освітнього центру. Ігор Іванович виступив з доповіддю «Польсько-українська спадщина Уманської василіанської школи».

Насичену програму Конгресу, яка включала пленарні засідання, презентації, вручення премії Ядвіги та Збігнєва Крушевських, 60 панелей (секцій), органічно доповнили перегляд документального фільму та музейний «марафон» п'ятьма музеями.

Участь у Конгресі надала можливість науковцям знайти потенційних партнерів для нових спільних досліджень історичної спадщини.