Уже вкотре милують око глядача прем’єри вихованців кафедри хореографії та художньої культури творчими проектами, і це стало вже доброю традицією на мистецько-педагогічному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Нещодавно в актовій залі відбулась прем’єра чергової хореографічної вистави «Легенда про птаха». Цього разу виконавцями неперевершеного витвору хореографічного мистецтва стали студенти п’ятого курсу заочної форми навчання спеціальності «Хореографія» (керівник проекту – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Людмила Андрощук).

Цікава тема, оригінальність подачі ідеї, технічна та образна підготовка – це важка, сумлінна праця заради єдиної мети по забезпеченню професійного становлення та творчої реалізації індивідуальності майбутнього вчителя хореографії. Зі слів Людмили Михайлівни: «Підготовка майбутніх вчителів хореографії у педагогічному вищому навчальному закладі потребує пошуку нових форм, методів та засобів навчання та виховання, які б забезпечили професійне становлення та творчу реалізацію індивідуальності, розвиток творчого потенціалу, формування індивідуального стилю діяльності. Репродуктивне відтворення студентами навчальної інформації є неактуальним в новому тисячолітті. Пошук нових форм організації навчального процесу в УДПУ імені Павла Тичини привів до підготовки творчих проектів з дисциплін хореографічного циклу, зокрема, з дисципліни «Мистецтво балетмейстера». Танцювальний проект – колективна постановка від задуму до показу на сцені перед глядачами. Винахідлива робота студентів, яка є основою розвитку творчого потенціалу майбутнього вчителя хореографії, яскраво проявляється саме в процесі постановки танцювальних проектів. Найголовнішим є те, що саме така діяльність сприяє невимушеній атмосфері взаємодії викладача зі студентами. «Свобода» дозволяє повніше розкритися творчій індивідуальності майбутнього вчителя хореографії».

По завершенню вистави зі словами вдячності за високу професійну майстерність виступила декан мистецько-педагогічного факультету, кандидат історичних наук, доцент Олена Дудник. Подякувала виконавцям за прекрасну реалізацію творчого задуму і керівник проекту «Легенда про птаха Людмила Андрощук.

Вітаємо студентів заочної форми навчання спеціальності «Хореографія» з успішним складанням державного іспиту з дисципліни «Мистецтво балетмейстера»! Бажаємо подальших творчих успіхів у професійній діяльності! Нехай Вам щастить!