26 травня 2011 року між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини (Україна) і Вищою школою професійної освіти у Лєшно (Польща) була підписана Угода.

Угода передбачає:

• створення Лабораторії дидактики імені Яна Амоса Коменського в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини;
  • узагальнення та дослідження педагогічної спадщини Яна Амоса Коменського та сучасні дослідження в галузі дидактики;
  • популяризацію дидактичного вчення Яна Амоса Коменського у світі;
  • проведення наукових конференцій та семінарів;
  • видання збірника наукових праць, в якому будуть представлені результати досліджень педагогічної спадщини Яна Амоса Коменського та сучасні дослідження в галузі дидактики;
  • здійснення інших форм творчого співробітництва в залежності від виникнення нових реалій.

Угода має необмежений термін дії та набула чинності з дня її підписання проректором Вищої школи професійної освіти в Лєшно доктором Янушем Пола та проректором із наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини канд. істор. наук., доц. Дудник Оленою Володимирівною.