Давня співпраця поєднує кафедри географії та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та географії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського з «ПАТ Заваллівський графітовий комбінат». Нещодавно з ініціативи кандидата географічних наук, доцента кафедри географії та методики її навчання УДПУ Олексія Ситника відбулась робоча зустріч з керівництвом «ПАТ Заваллівський графітовий комбінат», на якій обговорювались питання організації екскурсій студентів обох університетів на графітовий кар’єр та збагачувальну фабрику Заваллівського графітового комбінату, Заваллівску (Савранську) ГЕС. Екскурсії мають здійснюватись під час навчально-польових практик. Угодою передбачено також отримання доступу студентів до архівних матеріалів з метою написання ними дипломних робіт. Під час робочої поїздки її учасники ознайомились з економічним становищем комбінату, перспективами його подальшого розвитку в складних умовах сьогодення та обговорювались питання щодо можливості працевлаштування випускників на підприємстві.

Іншим заходом природничо-географічного факультету для студентів ІІ курсу став виїзний науково-практичний семінар з геоморфології «Буцький каньйон – перлина Черкащини».Він відбувся при підтримці кафедри географії та методики її навчання з ініціативи доцента Олексія Ситника за участю вчителів і учнів Буцької ЗОШ Маньківського району згідно програми заходів, присвячених дням науки. Мета семінару полягала у вивченні особливостей формування та будови каньйону річки Гірський Тікич поблизу селища міського типу Буки та можливостей його використання з рекреаційною метою. На семінарі розглядались питання геологічної будови території Маньківського району та передумов формування Буцького каньйону; рельєфоутворюючої діяльністі річки Гірський Тікич; рекреаційного потенціалу Буцького каньйону та можливості його використання, а також ландшафтного різноманіття долини Гірського Тікичу.Студентам також була проведена науково-пізнавальна екскурсія «Буцький каньйон – перлина Черкащини»