В межах реалізації міжнародного проєкту «Заходи з підтримки дітей і дорослих, інформування про мінну небезпеку та допомогу постраждалим» 28 березня 2024 в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників та працівників служб, відділів і центрів проводились навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Навчання проводили  представники «Асоціації саперів України». Головна мета навчання – підвищити безпеку населення шляхом проведення сертифікованими інструкторами навчання та допомогти їм змінити їхню поведінку на безпечну, з метою зниження ризику травмування та загибелі від мін та вибухонебезпечних предметів.

Вміння помічати вибухонебезпечні предмети, знання алгоритму дій у разі небезпеки допомагає уникати трагедії, рятує людські життя.

Навчений та попереджений – значить озброєний і захищений.