Студенти І курсу 2 групи природничо-географічного факультету УДПУ імені Павла Тичини успішно пройшли навчальну польову практику із загальногеографічних дисциплін. Керівництво практичною підготовкою здійснювали науково-педагогічні працівники кафедри географії та методики її навчання - доцент Олексій Ситник та викладач Руслана Дідура. Місцем проведення навчальних досліджень стали природні комплекси південної частини Західно-Придніпровської височини (околиці с. Ставки Бершадського району Вінницької області), а також географічні об’єкти Гайворонського району Кіровоградської області, Первомайського та Вознесенського районів Миколаївської області.

Відповідно до програми практики майбутні географи закріплювали теоретичні знання, отримані під час вивчення дисциплін «Метеорологія і кліматологія», «Гідрологія» та «Геоморфологія», навчалися працювати з метеорологічними приладами, оволодівали засобами, прийомами й методами аналізу результатів польових мікрокліматичних спостережень. Студенти також набували досвіду проведення гідрологічних вимірювань: визначали ширину русла та глибину річки за допомогою різних приладів.

З метою набуття практичних навичок із геоморфології майбутні фахівці побували на Арбузинському каньйоні (Національний природний парк «Бузький гард», с.Актове Вознесенського району Миколаївської області); здійснили навчально-екскурсійні виїзди на радонове озеро (с.Мигія Первомайського району Миколаївської області), кар’єр Заваллівського графітового комбінату (смт. Завалля Гайворонського району Кіровоградської області), піщаний кар’єр поблизу с. Ставки Бершадського району Вінницької області. Пізнавальними були навчально-польові маршрути долиною річки Південний Буг, екскурсії на виробничі підприємства м.Гайворона, на Чернятську та Гайворонську ГЕС.

Насичена програма польової практики стала важливим етапом професійного розвитку студентів-географів, а в поєднанні із цікавим дозвіллям та оздоровленням – запорукою чудового настрою і нових вражень.