Науковці-географи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини взяли активну участь у роботі ХІІ з`їзду Українського географічного товариства, який проходив цьогоріч під гаслом "Українська географія: сучасні виклики". У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, на базі якого відбулася визначна подія у світі географічної науки, зібралися провідні географи нашої держави – понад 200 делегатів із провідних наукових установ, вищих, середніх та інших освітніх закладів, проектних, вишукувальних, експертних установ та організацій. Делегацію УДПУ імені Павла Тичини представляли науковці кафедри географії та методики її навчання: доктор педагогічних наук, професор Оксана Браславська; доктор геологічних наук, професор Сергій Половка, кандидат географічних наук, доцент Олексій Ситник;  кандидат географічних наук, доцент Олександр Лаврик; кандидат географічних наук Ірина Козинська, викладачі Олена Половка та Любов Безлатня; молодший науковий співробітник Берчак В.С.

Відповідно до програми з`їзду делегати заслухали доповідь президента Українського географічного товариства (УГТ), професора Ярослава Олійника, звіти мандатної та ревізійної комісій; провели вибори Президента УГТ, Вченої ради УГТ, ревізійної комісії УГТ та почесних членів УГТ. Під час секційних засідань учасники змогли обговорити актуальні проблеми географічної науки та освіти, визначити пріоритетні напрями наукової та науково-практичної діяльності.

«Родзинкою» ХІІ з’їзду Українського географічного товариства стали виїзні наукові екскурсії за кількома маршрутами: «Середнє Придністер’я» (м.Вінниця – смт.Тиврів (регіональний ландшафтний парк «Середнє Побужжя») – м.Ямпіль – с.Буша (РЛП «Дністер», урочище «Гайдамацький яр» – геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, Державний історико-культурний заповідник «Буша») – м.Ямпіль – м.Могилів-Подільський – м.Вінниця) та «Пороги Середнього Побужжя» (м.Вінниця – с.Лука Мелешківська (спільне українсько-австрійське СП «Лука-Мелешківська» – садово-ягідне господарство зі шпалерними садами) – смт.Тиврів (натуральне русло р.Південний Буг) – с.Воробіївка (Воробіївські пороги – початок сплаву на катамаранах) – с.Печера (кінцева точка сплаву на катамаранах, дружня зустріч) – м.Немирів – м.Вінниця).