2 лютого науково-дослідна лабораторія «Екологія і освіта» відзначила 23-річчя. Незмінним керівником лабораторії є кандидат біологічних наук Ганна Гончаренко. Науковим координатором лабораторії виступив Інститут агроекології і природокористування НААН України.

На заході були присутні співробітники, аспіранти, пошукувачі, студенти проблемної групи «Ми і довкілля», викладачі факультету, завідувач лабораторії екологічної оцінки агротехнологій і біорізноманіття агроекосистем Євгенія Ткач, директор Іллінецького НВК Сергій Крижанівський.

Під час відзначення Дня екологічної лабораторії було проведено ряд заходів: виставка досягнень лабораторії, відкрита лекція Євгенії Ткач на тему «Зміна складу рослинного покриву залежно від кліматичних умов в районі Центрального Побужжя»; круглий стіл із доповідями співробітників лабораторії, запрошених гостей, аспірантів, студентів, на якій прочитана відкрита лекція з дисципліни «Технологія та організація природоохоронних робіт» аспірантом Оленою Задорожною та здійснено екскурсію на Уманський тепличний комбінат.

Завідувач лабораторії, доцент Ганна Гончаренко

Лекція завідувача лабораторії екологічної оцінки агротехнологій і біорізноманіття агроекосистем Інституту агроекології і природокористування НААН України Євгенії Ткач

Студенти 2 курсу та викладачі природничо-географічного факультету на відкритій лекції

Доповідь професора Світлани Совгіри «Формування екологічного світогляду майбутніх учителів у вищій школі»

Обмін науковою та методичною літературою

Привітання заступника декана природного-географічного факультету Вікторії Валюк

Привітання директора Іллінецького НВК Сергія Крижанівського

Екскурсія на Уманський тепличний комбінат

Інформація про результати діяльності лабораторії за 23 роки:

• виконано 7 держбюджетних тем;
  • захищено 2 докторських та 9 кандидатських дисертацій;
  • захищено магістерські та дипломні роботи, більшість з яких виконано на замовлення освітніх установ та відповідних організацій;
  • нині працюють над кандидатськими дисертаціями 4 аспірантів та здобувачів;
  • учасники проблемних студентських груп «Ми і довкілля», «Передбачити і запобігти» щорічно беруть участь у Всеукраїнських конкурсах, форумах, конференціях і є неодноразовими переможцями олімпіади з екології (8), дипломи (12), грамоти (17);
  • члени МАН посідають призові місця на Всеукраїнських та обласних конкурсах наукових учнівських робіт;
  • науково-дослідна лабораторія «Екологія і освіта» є триразовим переможцем (І місце) на Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел»;
  • видано «Наукові записки екологічної лабораторії УДПУ» (17 випусків); понад 380 наукових, навчальних та навчально-методичних праць;
  • проведено міжнародних − 3, Всеукраїнських − 8, регіональних − 18 науково-практичних конференцій та понад 54 семінари, круглих столів, майстер-класів;
  • здійснено природоохоронну роботу: озеленення, благоустрій населених пунктів та навчальних закладів, очищення водних джерел, встановлення щитів біля витоків малих річок;
  • нагороджено ювілейними медалями «125 років від дня народження академіка В.І. Вернадського» завідувача лабораторією Гончаренко Г.Є. та вчителя біології і екології Городецької школи-лабораторії Кожухівського В.Т.

Про досягнення і доробки науковців лабораторії висвітлено у засобах масової інформації, регіональному телебаченні, у національній доповіді про стан навколишнього природного середовища в Україні (1994-1995 роки), загальноукраїнській програмі «Екологія та природні багатства України» (випуск IV, 2008 рік).