3 лютого 2016 року факультет української філології УДПУ спільно з Міжвідомчим науково-дослідним центром прикладної лінгвістики та Вінницьким гуманітарно-педагогічним коледжем провели науково-методичний семінар «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури». Під час роботи семінару розглянуті теоретико-методичні та психологічні аспекти підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та української літератури.

У семінарі взяли активну участь спеціалісти з питань підготовки до ЗНО Уманського районного та міського відділів освіти, директори шкіл та вчителі Умані, Монастирища, Тального, Христинівки, Уманського та Христинівського районів Черкаської області, Новгородківського району Кіровоградської області, викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Білоруського державного педагогічного університету імені Максима Танка, Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, Тульчинського училища культури.

З вітальним словом до учасників звернулися проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Кірдан та декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор Валентина Коваль.

Про сучасний стан та перспективи зовнішнього незалежного оцінювання розповіла кандидат педагогічних наук, доцент, помічник ректора УДПУ імені Павла Тичини Світлана Цимбал-Слатвінська.

Під час семінару обговорювалися проблемні аспекти підготовки до ЗНО з української мови та літератури. Виступили по питаннях, які викликають щонайбільшу зацікавленість, поділились досвідом кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання УДПУ імені Павла Тичини Інна Шевчук, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української філології Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу Олена Похилюк, викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Наталія Зарудняк, учитель-методист, учитель вищої категорії, завідувач методичним кабінетом відділу освіти Уманської міської ради Інна Трохименко, вчитель української мови та літератури, учитель-методист, учитель вищої категорії Уманської міської гімназії Валентина Молоканова, вчитель української мови та літератури вищої категорії, старший учитель Уманської загальноосвітньої школи І-IІІ ст. № 9 Віра Коваленко, вчитель української мови та літератури, учитель вищої категорії Старобабанівської загальноосвітньої школи І-IІІ ступенів Уманської районної ради Валентина Морозова, вчитель української мови та літератури, учитель І категорії Кочубіївської загальноосвітньої школи І-IІІ ступенів Уманської районної ради Оксана Булеховець, вчитель української мови та літератури, старший учитель, учитель вищої категорії Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Тетяна Суворова.

З психологічними аспектами підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання ознайомила викладач кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Юлія Гичко.

Усі присутні взяли активну участь в обговоренні методичних рекомендацій для успішного складання ЗНО мінімально підготовленим вступником.