В рамках угоди про творчу співпрацю природничо-географічного факультету з Інститутом фізіології рослин та генетики НАН України, на агробіостанції університету проводяться дослідження з вивчення продуктивності сої за умов симбіотичної взаємодії з мутантними штамами азотфіксуючих бактерій. Керівництво досліджень здійснюється завідувачем відділу симбіотичної азотфіксації, доктором біологічних наук, професором Коцьом С.Я.

Відбір зразків рослин сої з дослідних ділянок

В липні 2012 року старшим науковим співробітником відділу симбіотичної азотфіксації ІФРГ НАН України Михалків Л.М., аспірантами Дрозденко Г.М., Хоменко Ю.А. та студентами природничо-географічного факультету було відібрано зразки рослин сої та вивчено активність їх симбіотичної взаємодії з азотфіксуючими бактеріями. Кращі студенти – члени наукової проблемної групи «Експериментальний мутагенез» мали нагоду на практиці оволодіти сучасними методиками, що використовуються в генетиці та фізіології рослин і мікроорганізмів. Зібрані матеріали будуть представлені на наукових конференціях та описані в кваліфікаційних роботах.

Відмивання від ґрунту коренів з бульбочками

Підготовка зразків до визначення азотфіксувальної активності ацетиленовим методом