Відзначати День української писемності та мови в читальному залі №1 бібліотеки Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини стало гарною традицією. Цього разу святкування розпочалося з урочистого відкриття філологічної скриньки під назвою «Як розважитися, спантеличивши мозок? Всі слова на одну літеру».

Змагання відбувалися між командами студентів природничо-географічного факультету «Кобзареві діти» та викладачів «Кульбабка». Учасники під час заходу фантазували, веселилися, розважалися, сміялися, раз за разом відкривали скриньку духовного багатства нашої рідної української мови. Представлені завдання для учасників були цікавими, неординарними, не завжди легкими, адже головною умовою їх було спілкування та побудова речень лише з вживанням слів, які розпочинаються на одну й ту саму літеру.

Працівник читального залу №1 Віталія Прокопчук виступила в ролі  ведучої заходу, а оцінювало конкурс високоповажне журі, в складі: заступника директора бібліотеки Олени Усатюк, завідувача відділу обслуговування читачів Зої Кравчук та випускниці факультету української філології, провідного бібліотекаря Вікторії Курденко.

У запеклому словесному двобої справедливо перемогла команда викладачів «Кульбабка», проте обидві команди були нагороджені грамотами та невеличкими призами.

Щиро вітаємо переможців та бажаємо, аби скринька знань про мову приносила лише щасливі моменти, цікаві ідеї, безмежні простори для творчих розробок.

Цікавим творчим відео-доробком поділилися члени клуб «Бійці мистецтва».

А ось роботи команди-переможця:

Був брудний березневий бібліотечний будень. Бібліотека – будинок бібліотекаря! Букви блищать барвами. Багато бажань буває буйних, буває безликих. Буквар – бібліотечна Біблія. Бувай бібліотека!

• Легко любити людину,
  • Леліяти любов лебедину.
  • Лелекою легко летіти,
  • Любов’ю лебідку любити.

Отож, складність завдання полягала в тому, що всі слова повинні були розпочинатися із однієї літери, проте майстерність та оригінальність учасників приємно вразила всіх присутніх. І, взагалі, проведення заходу філологічна скринька «Як розважитися, спантеличивши мозок? Всі слова на одну літеру» стало цікавою забавою, яка тренує мозок, вимагає швидкої реакції, розкриває багатство володіння словниковим запасом.

Любімо свою рідну мову!